58,7 m kw., dla 2 osób: nie tylko wypoczynek

Red.

Jak zaaranżować mieszkanie na poddaszu wielorodzinnego budynku? Chodzi głównie o część dzienną. Zależy nam, by była przestronna, a zarazem funkcjonalna, chcielibyśmy też wykorzystać jej ogromny atut - okno balkonowe z widokiem na Beskidy. Oprócz aneksu kuchennego i wypoczynkowego potrzebny jest w niej kąt do pracy (może pod oknem dachowym?). W łazience wolimy mieć kabinę prysznicową zamiast wanny. Joanna z Bielska-Białej

Dwupokojowe, 58,7 m kw., dla 2 osób
Dwupokojowe, 58,7 m kw., dla 2 osób
Rozwiązanie 1: mnóstwo przestrzeni

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Kąt do pracy pełni jednocześnie funkcję domowej biblioteki. Od aneksu wypoczynkowego oddziela go szafka z miejscem na sprzęt RTV, a od przedpokoju - garderoba zamykana przesuwanymi szklanymi drzwiami. Jej skośna ścianka sprawia, że niewielki PRZEDPOKÓJ bardziej otwiera się na pokój i nie sprawia wrażenia ciasnego.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!W otwartej KUCHNI zaprojektowałam ciąg roboczy w kształcie litery U. Przy blacie od strony części wypoczynkowej stoi stół - podczas posiłków ta część zabudowy może służyć jako tzw. pomocnik, na który odstawia się naczynia.

ŁAZIENKA została nieznacznie zmniejszona, co nie wpłynęło na jej funkcjonalność. Zgodnie z życzeniem zaprojektowałam w niej kabinę prysznicową (90 x 90 cm); poza nią jest umywalka, sedes i płytka pralka. W SYPIALNI łóżko z szafkami nocnymi stoi pod oknami dachowymi; jedną ze ścian w całości zajmuje pojemna szafa.

Rozwiązanie 2: jadalnia z widokiem

Michał Grzelak

Kąt wypoczynkowy zaprojektowałem pod oknem dachowym. W tej części wnętrza, przy łamanej ścianie wydzielającej PRZEDPOKÓJ, znajduje się również wygodne miejsce do pracy. Na osłaniającej go poprzecznej ściance proponuję zawiesić telewizor (ekran będzie dobrze widoczny z kanapy). Od strony KUCHNI umieściłem zabudowę pełniącą funkcję kredensu.

Zarejestrowałeś się już w systemie Piano? Możesz to zrobić tutaj!Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L. Jego uzupełnieniem jest wyspa z podwyższonym barkiem. Ścięty koniec wyspy nawiązuje do kształtu niewielkiego schowka, który oddziela kuchnię od aneksu jadalnego z dużym prostokątnym stołem.

ŁAZIENKA została podzielona ściankami na dwie części. W głębi pomieszczenia umieściłem dużą kabinę prysznicową (120 x 80 cm) oraz sedes, a przy wejściu - umywalkę, pralkę i sporą szafkę.

Skomentuj:

58,7 m kw., dla 2 osób: nie tylko wypoczynek