Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

36 m kw., dla 1 osoby: sypialnia w kawalerce

Red.

W moim mieszkanku jedynym pomieszczeniem ograniczonym ścianami jest łazienka. Tymczasem przydałaby mi się sypialnia, chciałbym również w jakiś sposób wydzielić przedpokój. Czy takie zmiany da się w ogóle przeprowadzić? W kuchni chciałbym mieć tylko szafki stojące (żadnych wiszących - zamiast nich ewentualnie ciąg półek). W kącie wypoczynkowym chciałbym zmieścić kanapę narożną, którą już mam. Arek z Białegostoku

Rozwiązanie 1: z dwoma garderobami

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Wygodna SYPIALNIA powstała w części mieszkania z drzwiami na BALKON. W wejściu do niej warto zamontować podwójne drzwi suwane z matowego szkła - zamknięte nie będą przytłaczać wnętrza, a po rozsunięciu pozwolą powiększyć przestrzeń części dziennej. Dlatego do sypialni proponuję wstawić rozkładaną kanapę zamiast łóżka.

Kuchenna zabudowa składa się z jednego ciągu, w którym - zgodnie z życzeniem - nie ma szafek wiszących. W związku z tym warto przeszklić luksferami ścianę łazienki, co pozwoli ją doświetlić i sprawi, że całe wnętrze będzie sprawiało wrażenie przestronniejszego. KUCHNIĘ od kąta wypoczynkowego (z narożną kanapą) oddziela niski regał przeznaczony m.in. na sprzęt RTV.

ŁAZIENKA jest wyposażona w wannę (180 x 80 cm), sedes oraz umywalkę osadzoną na długim blacie, pod którym ukryłam pralkę. Ścianę naprzeciwko zajmuje niska (70-80 cm) szafka na ręczniki itp.

Rozwiązanie 2: otwarte wejście

Michał Grzelak

Niewielki PRZEDPOKÓJ, jaki powstał po wydzieleniu SYPIALNI, otwiera się na część dzienną dzięki ściętemu narożnikowi łazienki. To sprawi, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie przestronniejszego, niż jest w rzeczywistości.

Kuchenny ciąg roboczy w kształcie litery L nie jest długi, uszczupliłem więc łazienkę o wnękę, w której - na wysokości blatu - można zainstalować mały piekarnik lub kuchenkę mikrofalową. Od strony kąta wypoczynkowego (z narożną kanapą) proponuję zbudować barek. Przy jednej ze ścianek osłaniających lodówkę jest miejsce na kwadratowy stół; na drugiej ściance zawiesiłem telewizor.

W ŁAZIENCE, mimo jej zmniejszenia, bez problemu mieszczą się niezbędne urządzenia: narożna kabina prysznicowa (90 x 90 cm), umywalka, sedes oraz otwierana od góry wąska pralka.
    Więcej o:

Skomentuj:

36 m kw., dla 1 osoby: sypialnia w kawalerce