Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

39,4 m kw., dla 2 osób: mała kuchnia ze stołem

Red.

Razem z siostrą stałam się właścicielką niewielkiego dwupokojowego mieszkania i zastanawiam się, jak dostosować je do potrzeb dwóch dorosłych osób. Nie wiem na przykład, co zrobić z kuchnią - czy zostawić ją otwartą, czy lepiej byłoby ją zamknąć? Gdzie znaleźć miejsce na mały stół albo przynajmniej na barek, przy którym będzie można jadać posiłki? Potrzebne są nam dwa oddzielne łóżka i przynajmniej dwie szafy. Chciałabym też zaaranżować wygodny kącik do pracy. Aga z Warszawy

Rozwiązanie 1: większe otwarcie

Justyna Burdow-Gołoś

KUCHNIA od PRZEDPOKOJU jest oddzielona skróconą (i załamaną) ścianką, przy której stoi lodówka. Spowodowało to zlikwidowanie niewielkiej wnęki kuchennej. Ale dzięki temu naprzeciw drzwi wejściowych do mieszkania powstała znacznie większa wnęka na szafę, która zarazem przesłania kąt wypoczynkowy. Druga, dużo pojemniejsza szafa znajduje się w SYPIALNI z dwoma łóżkami.

Kącik jadalny usytuowałam na końcu kuchennego ciągu roboczego w kształcie litery L. Można tu ustawić lekki stół albo zamontować blat. Ścianę bez okna w POKOJU DZIENNYM zajmuje zabudowa z miejscem na sprzęt radiowo-telewizyjny i książki. Tuż przy oknie, za wąską ścianką, zaplanowałam kącik do pracy z wygodnym biurkiem.

W ŁAZIENCE, nieznacznie zmniejszonej na korzyść PRZEDPOKOJU, mieści się asymetryczna wanna narożna (150 x 85 cm), umywalka, sedes oraz - we wnęce przy drzwiach - płytka pralka (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: niewielka korekta

Krzysztof Radzanowski

Kształt KUCHNI się nie zmienił - w istniejących przy niej wnękach umieściłem przedpokojową szafę oraz lodówkę. Z ciągiem roboczym w kształcie litery U sąsiaduje kąt jadalny z prostokątnym stołem ustawionym wzdłuż ściany. Osłania go wąska ścianka, za którą znajduje się praktyczna zabudowa z regałami i miejscem na sprzęt radiowo- -telewizyjny. Kąt wypoczynkowy jest wyposażony w kanapę, stolik kawowy i dwa fotele.

Niewielkie regały, przeznaczone między innymi na książki i kwiaty doniczkowe, stoją również przy ścianie SYPIALNI; mają nietypowy kształt, trzeba je więc zrobić na wymiar. W SYPIALNI oprócz dwóch łóżek i sporej szafy zmieścił się jeszcze kącik do pracy. W ŁAZIENCE proponuję zainstalować asymetryczną wannę narożną (150 x 85 cm) - jej ścięty bok ułatwia dostęp do zamykanego schowka z płytką pralką (40 x 60 cm) i półkami na środki czystości.
    Więcej o:

Skomentuj:

39,4 m kw., dla 2 osób: mała kuchnia ze stołem