Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Garderoba: jak ją urządzić?

Tekst: Joanna Zawadzka, pytanieomieszkanie.pl Zdjęcia: elfa.com

Cztery metry kwadratowe - fachowcy szacują, że tyle wynosi minimalna powierzchnia funkcjonalnej garderoby. Ale i mniejszą powierzchnię można zagospodarować. Mamy kilka rad.

Idealnie sprawdzają się systemy, którymi można zabudować całą garderobę, Proponujemy na przykład gotowe systemy do przechowywania elfa. Można je wykorzystać przy urządzaniu sypialni, kuchni, łazienki, a nawet garażu. Elfa składa się z pionowych i poziomych szyn, na których montowane są kosze, półki, wieszaki. Można je dowolnie łączyć i zestawiać, dostosowując do potrzeb.

Jak znaleźć miejsce na wszystko?

* Nieużywane na co dzień rzeczy, które nie mieszczą się w szafie i zajmują coraz więcej miejsca, umieść pod sufitem. Zamontuj półkę na szynie ok. 45 cm od sufitu, ubrania lub inne przedmioty włóż najlepiej do pudełek. Rozwiązanie to sprawi, że uzyskasz dodatkową przestrzeń w bardziej dostępnych miejscach. Dodatkowo pudełka w odpowiednio dobranym kolorze dodadzą uroku wnętrzu.

* Ustaw odległości między półkami dostosowując do rzeczy, które mają być przechowywane. Specjaliści zalecają stosowanie 35 cm odległości między każdą z półek - nie zawsze jednak sprawdza się to w praktyce. Zimowe buty z długimi cholewkami czy wysokie pudła nie zmieszczą się na takiej półce. System elfa umożliwia ulokowanie półek w różnych odległościach, tak by dostosować je do rozmiaru przechowywanych rzeczy. Zapewni to optymalne ułożenie ubrań i akcesoriów. Co ważne - rozmieszczenie półek można dowolnie modyfikować, bo nie przytwierdzasz ich raz na zawsze!

* Na bluzki, marynarki i żakiety - najlepsze będą w drążki! Ubrania na wieszakach nie pogniotą się. Krótkie ubrania wieszane (koszule, marynarki) wymagają co najmniej 105 cm, więc w pełnowymiarowej szafie można zamontować drążki na dwóch poziomach, jeden pod drugim - zmieści się wtedy dużo więcej ubrań.

* Powieszone spodnie, płaszcze i długie kurtki wymagają co najmniej 150 cm. W jednej części garderoby pozostaw więc taką przestrzeń, a dzięki temu zmieścisz wiele par spodni, które nie będą się gniotły.Wentylacja

Przy projektowaniu garderoby pamiętajmy o wentylacji. Dobra cyrkulacja powietrza jest niezbędna. Najlepiej wybrać ażurowe półki i kosze dostępne w Elfa w dwóch wariantach - z dużymi oczkami lub kosze Mesh, wykonane ze specjalnie zaprojektowanej stali, której małe oczka pozwalają na swobodne oddychanie tkanin, a jednocześnie nie pozostawiają śladów wgnieceń na ubraniach. Jeśli można urządzić garderobę w pomieszczeniu z oknem, to jest najlepsze rozwiązanie. Wtedy z wietrzeniem nie będzie kłopotu. Ważne jednak, by okno było zasłaniane grubymi roletami - zbyt mocno nasłonecznione może spowodować płowienie tkanin.
    Więcej o:

Skomentuj:

Garderoba: jak ją urządzić?