Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

68,2 m kw., dla 4 osób: potrzebny nam trzeci pokój

Red.

Kupujemy mieszkanie w kamienicy. Niestety, są w nim tylko dwa pokoje, czyli o jeden za mało - chcielibyśmy bowiem mieć salon, sypialnię dla nas oraz pokój dla dzieci. Czy uda się jakoś wygospodarować dodatkowe pomieszczenie? Niestety, ze względu na usytuowanie pionów wodno-kanalizacyjnych kuchnia i łazienka muszą zostać obok przedpokoju, nie da się ich przenieść na drugą stronę mieszkania. Marta z rodziną

Rozwiązanie 1: dziecięce zacisze

Justyna Burdow-Gołoś

Do nowych pokoi wchodzi się z wydzielonego wewnętrznego korytarza. We wszystkich tych pomieszczeniach zaplanowałam szafy; mała szafa, przeznaczona na okrycia wierzchnie, znajduje się także w przedpokoju. Ze względu na skośną ścianę POKÓJ DZIECIĘCY ma nieregularny kształt, ale udało się w nim zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty.

KUCHNIA i łazienka pozostały na swoich miejscach. Kuchnia z ciągiem roboczym w kształcie litery L jest teraz otwarta na POKÓJ DZIENNY; połączyłam z nim też przedpokój, dzięki czemu ta część mieszkania nabrała oddechu. Umowną granicę przedpokoju wyznacza wąska ścianka. ŁAZIENKĘ powiększyłam o wnękę na kabinę (90 x 90 cm).

W części dziennej zaplanowałam aneks wypoczynkowy z kanapą, dwoma fotelami i stolikiem kawowym; ścianę naprzeciw kanapy zajmuje zabudowa z miejscem m.in. na sprzęt RTV. W pobliżu kuchni znajduje się kąt jadalny.

Rozwiązanie 2: strefa zmian

Krzysztof Radzanowski

Usytuowanie pionów wodno-kanalizacyjnych i okien (tylko na jednej ścianie) uniemożliwia większe zmiany w układzie pomieszczeń. Dlatego POKÓJ DZIECIĘCY i sypialnia rodziców powstały w tym samym miejscu co w poprzedniej wersji.

Przebudowana ŁAZIENKA ma teraz nie tylko sporą powierzchnię, ale i okno. Dzieli się na dwie części. Przy drzwiach zaprojektowałem schowek na pralkę zamykany składanymi drzwiami; w głębi umieściłem wannę, umywalkę, sedes i bidet. Przesunięta KUCHNIA z funkcjonalną zabudową w kształcie litery L jest całkowicie otwarta na pokój dzienny.
    Więcej o:

Skomentuj:

68,2 m kw., dla 4 osób: potrzebny nam trzeci pokój