Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

56,9 m kw., dla 1 osoby: chcę otworzyć kuchnię

Red.

W moim nowym mieszkaniu zamierzam zlikwidować ścianę oddzielającą kuchnię od salonu, by połączyć te dwa pomieszczenia. Na tej ścianie jest jednak zaplanowany grzejnik, którego nie chcę przenieść pod okno (to miejsce planuję zabudować szafkami). Poradźcie, jak rozwiązać mój problem. Poza tym marzy mi się garderoba, bo nie chcę zagracać mieszkania szafami. Gdzie najlepiej byłoby ją wydzielić? Małgorzata

Rozwiązanie 1: za wąską ścianką

Justyna Burdow-Gołoś

Kuchenna zabudowa ma kształt litery L. Blat roboczy jest więc na tyle długi, że między urządzeniami jest dużo miejsca do pracy. Od strony wejścia do mieszkania KUCHNIĘ przesłania wnęka z niewielką szafą. Oprócz niej są jeszcze dwie większe szafy wnękowe - w przedpokoju i SYPIALNI. Proponuję je zamiast garderoby, bo odpowiednio dobrane fronty pozwolą wkomponować schowki w wystrój wnętrza.

Sypialnia została nieco powiększona kosztem kuchni, natomiast ŁAZIENKA - kosztem przedpokoju, dzięki czemu zyskała niewielką wnękę na otwieraną od góry wąską pralkę (40 x 60 cm). W łazience zaplanowałam też asymetryczną wannę narożną (150 x 90 cm), umywalkę oraz podwieszony sedes.

W POKOJU DZIENNYM mieści się aneks wypoczynkowy z kanapą i stolikiem kawowym oraz jadalny z prostokątnym stołem. Na "plecach" przedpokojowej szafy, przy nowo postawionej ściance, jest miejsce na komodę lub regał.

Rozwiązanie 2: pod oknem

Krzysztof Radzanowski

Grzejnik pod oknem w KUCHNI można zasłonić płytką szafką. Aby umożliwić cyrkulację powietrza, są potrzebne otwory wentylacyjne - proponuję je zrobić w blacie kuchennym oraz w cokole tej niewymiarowej szafki. Innym rozwiązaniem jest pozostawienie przerwy w zabudowie na szerokość grzejnika (schowków i tak będzie wystarczająco dużo).

Sypialnia i ŁAZIENKA mają taką samą wielkość i kształt jak na planie wyjściowym. Między przedpokojem a pokojem dziennym powstała spora garderoba. Dodatkowo przy jednej ze ścian w SYPIALNI proponuję zbudować pojemną szafę.

    Więcej o:

Skomentuj:

56,9 m kw., dla 1 osoby: chcę otworzyć kuchnię