Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

33 m kw., dla 2 osób: najlepsze miejsce na kuchnię

Red.

Przeprowadzamy się z mężem z domu do małego mieszkania i zastanawiamy się, jak je urządzić. Chodzi nam przede wszystkim o kuchnię. Czy zostawić ją w zaplanowanym miejscu? Jak zmieścić w niej potrzebne urządzenia, m.in. zmywarkę i dwupalnikową płytę grzejną? Chcemy oczywiście pozostawić osobną sypialnię, jednak w pokoju dziennym jest potrzebne dodatkowe miejsce do spania dla jednej osoby. Krzysztof

Rozwiązanie 1: zgodnie z planem

Wioletta Sawczuk

KUCHNIA została nieco powiększona kosztem sąsiadującej z nią sypialni. Jest otwarta na przedpokój, dzięki czemu ta część WNĘTRZA sprawia wrażenie przestronniejszej (nie ma sensu zamykać tak niedużych pomieszczeń). Powiększyłam także wnękę przy łazience, przeznaczoną na szafę na okrycia wierzchnie. Nad drzwiami do łazienki i wejściowymi do mieszkania można zbudować pojemny pawlacz (taki dodatkowy schowek z pewnością się przyda).

SYPIALNIĘ poszerzyłam, tak by w poprzek pomieszczenia zmieściło się łóżko, a obok niego - szafa. Łóżko proponuję umieścić na dość wysokim podeście, a w nim zrobić szuflady. W wejściu do pokoju najlepiej zamontować praktyczne przesuwane drzwi, które po otwarciu nie będą zabierały miejsca.

W ŁAZIENCE, dzięki przeniesieniu pralki do kuchni, bez problemu mieści się prostokątna wanna (140 x 70 cm), umywalka oraz podwieszony sedes. Przy ścianie łazienki zaaranżowałam kąt jadalny ze sporym prostokątnym stołem. Pozostałą część strefy dziennej zajmuje aneks wypoczynkowy. Ustawiona tu wygodna rozkładana kanapa jest jednocześnie dodatkowym miejscem do spania.

Rozwiązanie 2: przenosiny

Anna Malesińska

Kuchenna zabudowa została "wywinięta" na PRZEDPOKÓJ - dzięki temu ciąg roboczy w kształcie litery L powiększył się o dodatkowe szafki. W jednej z nich, znajdującej się w miejscu wnęki widocznej na planie wyjściowym, ukryłam pralkę, co pozwoli na większą swobodę w aranżacji ŁAZIENKI. Bez problemu mieszczą się też wszystkie kuchenne urządzenia: lodówka, dwupalnikowa płyta grzejna, zlewozmywak oraz zmywarka.

Garderoba znajduje się blisko wejścia do mieszkania, nie ma więc potrzeby zagracania niewielkiego przedpokoju dodatkową szafą na okrycia wierzchnie. Niewielką szafę zaplanowałam również w SYPIALNI, do której - tak jak w poprzednim wariancie - wchodzi się ze strefy dziennej przez przesuwane drzwi chowane w ścianie.

Rozkładana kanapa ustawiona w kącie wypoczynkowym na noc zmienia się w dodatkowe miejsce do spania, na którym Państwu zależało. Niewielka ŁAZIENKA jest wyposażona w prostokątną wannę (ma wymiary 160 x 70 cm, jest więc całkiem wygodna), dużą umywalkę (o szerokości 50 cm) oraz podwieszony sedes.
    Więcej o:

Skomentuj:

33 m kw., dla 2 osób: najlepsze miejsce na kuchnię