Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oświetlenie w klasycznej kuchni

Tekst: Katarzyna Kowalska, stylizacja i zdjęcia: Monika Filipiuk-Obałek, projekt wnętrza: Maciej Bołtruczyk, Emilia Gałecka-Kościańska/projektmb

Choć w tej kuchni uwagę przyciąga salonowa lampa o fantazyjnie wygiętych ramionach, zadbano również o inne źródła światła - w bardziej nowoczesnym stylu. Dzięki nim nawet na czarnym kamiennym blacie nie jest ciemno.

Kuchnia, meble kuchenne, pomysł na kuchnię
NA ŚCIANIE Z OKNEM nie ma szafek wiszących, pod którymi najczęściej instaluje się oświetlenie blatu. Aby ta część ciągu roboczego była dobrze oświetlona również wieczorem, w podwieszonym suficie nad oknem zamontowano halogeny - ich światło pada prosto na blat, a dodatkowo rozjaśnia całe wnętrze.
MONIKA FILIPIUK-OBAŁEK

Półotwarta kuchnia, podobnie jak cały dom, jest urządzona w stylu angielskim. Dominuje w niej biel, która rozjaśnia i optycznie powiększa niewielkie pomieszczenie. W takim kolorze są zrobione na zamówienie szafki z malowanej dębiny oraz płytki na ścianach i na podłodze.

Ciepły, domowy klimat wnętrza z angielskiej wsi nadają dodatki, m.in. tapeta w delikatne czerwono- granatowe paseczki, udrapowana zasłona okienna, naczynia wyeksponowane na kuchennym blacie i w przeszklonych szafkach, a także żyrandol, przykuwający uwagę już od wejścia. To oczywiście niejedyne źródło światła w tej kuchni. Do zainstalowania halogenów i taśm LED wykorzystano pas podwieszonego sufitu, który w tej kuchni był niezbędny - ukryto za nim przewody wentylacyjne okapu. Taśmy ledowe można również wypatrzyć pod szafkami wiszącymi.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Oświetlenie w klasycznej kuchni