Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia: ścisła zabudowa

STYLIZACJA: Iza Skorupka/deko-racja.com ZDJĘCIA: Monika Lewandowska/Phototapeta, producenci PROJEKT WNĘTRZA: Milena Maciak

Oto kuchnia, w której wykorzystano każdy centymetr przestrzeni. Projektantka z rozmysłem rozplanowała wszystkie elementy zabudowy - od szafek po szafę zajmującą całą ścianę.

Kuchnia jest połączona z pokojem dziennym szerokim przejściem, z przedpokoju prowadzą do niej drzwi. Projektantka uznała, że w podłużnym wnętrzu o takim układzie najlepiej sprawdzi się zabudowa równoległa, czyli dwa ciągi robocze usytuowane naprzeciwko siebie. Jeden z nich tworzą zarówno szafki stojące, jak i wiszące, natomiast drugi - ze względu na okno - tylko stojące. Miejsca na przechowywanie jednak nie brakuje, bo w kuchni zaplanowano również pojemną szafę-spiżarnię oraz dwa słupki (przy jednym z nich zmieściło się jeszcze wąskie wysokie cargo). Zadbano też o jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni w szafkach stojących - zostały wyposażone w systemy ułatwiające przechowywanie naczyń i produktów.

Jeśli chcesz mieć blat kamienny

...rozważ granit - jest odporny na zabrudzenia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne, nie wchłania tłuszczu; można na nim nawet ubijać mięso, kroić i stawiać gorące naczynia. Podobne właściwości ma trawertyn. Natomiast marmur jest kruchy i może się przebarwić, gdy kapnie na niego np. czerwony barszcz lub wino - nie poleca się go więc do kuchni. Blat kamienny trzeba zaimpregnować, by nadać mu odporność przede wszystkim na działanie wody. Czynność tę powtarzamy raz w roku, stosując preparaty do impregnacji kamienia. Rysy i uszkodzenia można zeszlifować samemu za pomocą kamienia szlifierskiego.

Dobra imitacja

Mowa o konglomeracie nazywanym syntetycznym kamieniem. Składa się z kruszywa kamiennego (np. marmurowego, granitowego, kwarcowego) zespolonego żywicą poliestrową. Zrobione z niego blaty mają urodę i właściwości naturalnego kamienia, a nawet są trwalsze niż minerał, z którego powstały.

Uwaga!

Blaty kamienne wymagają solidnego oparcia, gdyż są ciężkie (1 metr kwadratowy blatu o grubości 3 cm waży 80-100 kg). Trzeba o tym pamiętać, wybierając meble kuchenne.
    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia: ścisła zabudowa