Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Taras na dachu z widokiem na okolicę

Tekst: Aldona Zakrzewska, zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki, projket i stylizacja: Eliza Różowicz/RóżaOgrody

Z wysoko położonego tarasu rozciąga się piękny widok na okoliczne ogrody. Ale bujnej zieleni, która uprzyjemnia wypoczynek, nie brakuje również na samym tarasie.

Na położony na dachu przestronny taras wychodzi się bezpośrednio z mieszkania przez przesuwane drzwi. Tuż przy nich urządzono kącik ze stołem, gdzie w pogodne dni domownicy jedzą posiłki i podejmują poczęstunkiem gości.

W głębi tarasu zbudowano pergolę z ławką osłoniętą ekranem z desek. Taka stabilna konstrukcja chroni zarówno odpoczywające tu osoby, jak i rośliny przed silnym wiatrem, często wiejącym na tej wysokości.Gospodarze zrezygnowali z typowych kwiatów doniczkowych uprawianych na balkonach i tarasach, wyjątek zrobili tylko dla pięknie pachnącej lawendy. Wybrali przede wszystkim rośliny niewymagające czasochłonnej codziennej pielęgnacji - bukszpany oraz wierzbę japońską 'Hakuro Nishiki', której liście wiosną są biało-różowo-zielone. Na tarasie najpiękniej jest jednak jesienią, gdy rozrastające się dzikie wino (czyli winobluszcz) przebarwia się na czerwono i pomarańczowo.

Skomentuj:

Taras na dachu z widokiem na okolicę