Taras na dachu z widokiem na okolicę

Tekst: Aldona Zakrzewska, zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki, projket i stylizacja: Eliza Różowicz/RóżaOgrody

Z wysoko położonego tarasu rozciąga się piękny widok na okoliczne ogrody. Ale bujnej zieleni, która uprzyjemnia wypoczynek, nie brakuje również na samym tarasie.

20.09.2012 WARSZAWA , SESJA TARASY ; TARAS ANETY JASINSKIEJ ZAPROJEKTOWANY PRZEZ ELIZE ROZOWICZ ( ARCHITEKTKE KRAJOBRAZU ) , NZ SIEDZISKO , PUF ; PRZY SCIANIE DACHU POSTAWIONO ROSLINY W POJEMNIKACH DLA CZASOPISMA MAGNOLIA FOT. TATA STUDIO / TEL 0501255063 PUBLIKACJA MAGNOLIA NR 1 (9) - 1 2013 SLOWA KLUCZOWE: TARAS ARCHITEKTURA ROSLINA MEBEL ZDJĘCIE DO WKŁADKI: PUBLIKACJA MAGNOLIA NR 1 (9) - CZASOPISMA
NA ŚRODKU TARASU ułożono z desek koła, a wokół nich wysypano biały żwirek. Puf z podnóżkiem (z tkaniny odpornej na wilgoć) latem służy jako wygodny leżak.
ARKADIUSZ SCICHOCKI

Na położony na dachu przestronny taras wychodzi się bezpośrednio z mieszkania przez przesuwane drzwi. Tuż przy nich urządzono kącik ze stołem, gdzie w pogodne dni domownicy jedzą posiłki i podejmują poczęstunkiem gości.

 

W głębi tarasu zbudowano pergolę z ławką osłoniętą ekranem z desek. Taka stabilna konstrukcja chroni zarówno odpoczywające tu osoby, jak i rośliny przed silnym wiatrem, często wiejącym na tej wysokości.Gospodarze zrezygnowali z typowych kwiatów doniczkowych uprawianych na balkonach i tarasach, wyjątek zrobili tylko dla pięknie pachnącej lawendy. Wybrali przede wszystkim rośliny niewymagające czasochłonnej codziennej pielęgnacji - bukszpany oraz wierzbę japońską 'Hakuro Nishiki', której liście wiosną są biało-różowo-zielone. Na tarasie najpiękniej jest jednak jesienią, gdy rozrastające się dzikie wino (czyli winobluszcz) przebarwia się na czerwono i pomarańczowo.

Skomentuj:

Taras na dachu z widokiem na okolicę