Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowe oblicze 30-metrowej kawalerki z PRL-u

projekt i zdjęcia: Ewa Weber Architekt Wnętrz

Małe, 30-metrowe mieszkanie w Gdyni było urządzone w typowy dla PRL-u sposób - masywne meble z płyty na wysoki połysk, półkotapczan i staromodny dywan. Po metamorfozie wnętrza zyskały nowoczesny wyraz. Zobacz zdjęcia przed i po.

To MAŁE MIESZKANIE było zatłoczone staromodnymi i niefunkcjonalnymi meblami. Niewielka przestrzeń wydawała się jeszcze mniejsza niż w rzeczywistości. Do tego jedno pomieszczenie służyło zarówno za kuchnię i łazienkę. W końcu mieszkanie doczekało się całkowitej metamorfozy.

Dzięki wyburzeniu ściany dzielącej pierwotnie strefę wejściową od pokoju dziennego, mieszkanie stało się przestronniejsze oraz nabrało nowoczesnego wyrazu. Pomieszczenie, które było kiedyś kuchnią z wanną, zamieniło się w całkiem przestronną łazienkę, gdzie sprytnie zostały ukryte piecyk oraz pralka. Zabudowa, w której zostały ukryte te sprzęty, jest też świetnym miejscem na przechowywanie. Niewielki aneks kuchenny wydzielono natomiast w strefie dziennej mieszkania.

Charakter wnętrza jest nowoczesny - mieszkanie było tworzone dla młodych dynamicznych ludzi, którzy cenią sobie komfort i funkcjonalność. Zamiast ciężkich i niepraktycznych mebli wprowadzono takie o lekkich i mobilnych formach. Pozostawiono też sporo wolnego miejsca na ewentualne dodatkowe meble.

Projekt: Ewa Weber
www.ewaweber.art.pl
ewaweber.art@gmail.com

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowe oblicze 30-metrowej kawalerki z PRL-u