Salon: nowoczesność z klimatem

Tekat: Katarzyna Kowalska, stylizacja: Monika Filipiuk-Obałek, projekt: Anita Bieniek-Szymańska/Antracyt

Emilia i Przemek marzyli o starej kamienicy. I choć ostatecznie zamieszkali w nowym budynku, wraz z nimi wprowadziła się do niego stylowa atmosfera sprzed lat.

salon, aranżacja salonu
W EKLEKTYCZNYM SALONIE znalazło się miejsce zarówno dla metalowego stolika w stylu glamour, jak i prostej szafki z IKEA czy loftowej lampy stojącej. Nowoczesny grzejnik ukryto za estetyczną ażurową przesłoną.
fot. Monika Filipiuk-Obałek

Salon znajduje się na parterze szeregowego domku (stąd wyjście na niewielki  taras widoczny za oknami). Zgodnie z życzeniem gospodarzy projektantka nawiązała w wystroju do klimatu starych kamienic. W tym celu użyła elementów wykończeniowych charakterystycznych dla takich wnętrz, przede wszystkim sztukaterii - są tu nie tylko gzymsy na styku ścian i sufitu oraz dekoracyjna rozeta przy lampie, ale również wąskie listwy na ścianach i cokoły. Na podłodze położono solidny dębowy parkiet.

Najbardziej stylowym elementem salonu jest jednak sięgający do sufitu piec kaflowy w kształcie walca. Początkowo gospodarze myśleli o małym piecyku kozie, by wieczorami cieszyć się widokiem żywego ognia. Tak ich jednak zauroczyły wyrabiane ręcznie kafle z manufaktury pod Białymstokiem, że zdecydowali się na dużo większe źródło dodatkowego ciepła.

Skomentuj:

Salon: nowoczesność z klimatem