Lamperie w nowoczesnym wydaniu

red.

Lamperia jeszcze do niedawna kojarzyła się niemal wyłącznie ze szkolnymi i szpitalnymi korytarzami. Teraz wraca do łask we wnętrzach domowych w nowej odsłonie. Nowoczesne lamperie to stylowe wykończenie ścian.

Dining-room interior. Provence. 3d render.
Lamperia umiejętnie zestawiona z fototapetą.
mat. promocyjne

Nowoczesne lamperie nie mają już nic wspólnego z ich peerelowskimi poprzednikami. Dodają wnętrzom szyku i oryginalności.

Lamperia chroni i zdobi

Lamperia to rozwiązanie pozwalające na utrzymanie ścian w czystości, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie są one szczególnie narażone na zabrudzenia - jak korytarze i klatki schodowe. Z powodzeniem można je wprowadzić także do salonu, kuchni czy pokoju dziecięcego. Sprawdzą się szczególnie, jeśli w domu są małe dzieci i zwierzęta. Będą nie tylko chronić ściany, ale także je zdobić. Nowoczesne lamperie mają bowiem walor ochronny, ale także dekoracyjny.

Stylowe wykończenie ścian

Lamperie mogą być wykonane z rozmaitych materiałów. Najprostszą lamperię wykonamy, malując dolną część ściany w odmiennym kolorze. Najlepsze do tego będą farby lateksowe i olejne, które są odporne na ścieranie. Można je myć detergentami bez szkody dla koloru i powierzchni. Inna opcja to farba tablicowa, która szczególnie dobrze sprawdzi się w pokojach dziecięcych. Tak powstałe lamperie można zwieńczyć efektownym wzorem, np. z szablonu lub dekoracyjną listwą drewnianą bądź styropianową.

 

Przeczytaj także: ZRÓB TO SAM - LAMPERIA Z TAPETY I STYROPIANU >>


Malowanie lamperii to nie jedyna opcja. Można ją wykonać z drewna, tapety, kamienia czy płytek ceramicznych. Opcji jest wiele, a wybór właściwej powinien zależeć od aranżacji wnętrza i naszej inwencji.
Wprowadzając lamperię do wnętrza, możemy także optycznie zmienić jego proporcje. Lamperia sięgająca poniżej połowy wysokości ściany - optycznie podwyższy niski sufit. Jeśli zaś lamperia będzie sięgała powyżej połowy ściany - wnętrze wyda się optycznie niższe, ale za to przytulniejsze.


NOWOCZESNE LAMPERIE - PRZYKŁADY REALIZACJI >>

 

Skomentuj:

Lamperie w nowoczesnym wydaniu