Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

30,9 m kw., dla 2 osób: jak wygodnie urządzić kawalerkę

red.

Jednopokojowe mieszkanie dla dwojga: czy da się wydzielić kącik sypialny i urządzić wygodną kuchnię? Architekci przedstawiają możliwe rozwiązania małej kawalerki.

Już niedługo wprowadzimy się we dwoje do jednopokojowego mieszkania. Czy udałoby się w nim wydzielić choćby niewielki kącik sypialny? Szukamy również pomysłu na kuchnię - chcielibyśmy otworzyć ją na pokój dzienny. W kuchennej zabudowie potrzebne jest nam miejsce na lodówkę, zmywarkę i czteropalnikową płytę grzejną. Magda

Rozwiązanie 1: wokół okrągłego stołu
Justyna Burdow-Gołoś

Aneks wypoczynkowy z wygodną narożną kanapą zaaranżowałam w głębi mieszkania, przy małym oknie. Wydziela go przeszklona częściowo ścianka, przez którą wpada do KUCHNI naturalne światło. Przy tej przegrodzie usytuowałam kącik jadalny z okrągłym stołem, który stanowi umowną granicę między poszczególnymi strefami funkcjonalnymi. Naprzeciwko kanapy stoi szafka RTV.

Kuchnia, zgodnie z życzeniem, jest otwarta na POKÓJ. Główny ciąg roboczy (z płytą grzejną, zlewozmywakiem i zmywarką) ma kształt litery L; lodówkę proponuję ustawić w wysokiej wnękowej zabudowie, w której jest również miejsce na pojemną, sięgającą do sufitu szafkę.

W ŁAZIENCE zaplanowałam narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), umywalkę, podwieszony sedes oraz płytką pralkę (40 x 60 cm); to ostatnie urządzenie stoi w niewielkiej wnęce wydzielonej wąską ścianką. W PRZEDPOKOJU oraz w wejściowej części pokoju zmieściły się  spore szafy.

Rozwiązanie 2: przestronnie
Krzysztof Radzanowski

Otwarta KUCHNIA z zabudową w kształcie litery L zajmuje jedynie część przeznaczonego na nią pomieszczenia; w pozostałej znajduje się kąt wypoczynkowo-sypialny z rozkładaną kanapą. Te dwie strefy są oddzielone od siebie częściowo przeszkloną ścianką. Po drugiej stronie pokoju proponuję urządzić kąt jadalny i telewizyjny.

ŁAZIENKA została nieznacznie zmniejszona na korzyść przedpokoju, ale bez problemu mieszczą się w niej potrzebne sprzęty: asymetryczna wanna narożna (140 x 90 cm), umywalka, podwieszony sedes oraz otwierana od góry pralka (60 x 40 cm). PRZEDPOKÓJ proponuję oddzielić od reszty mieszkania ścianą z chowającymi się w niej przesuwanymi szklanymi drzwiami. Dzięki temu zyskają Państwo miejsce na dodatkową szafę (oprócz tej przy drzwiach wejściowych do mieszkania).

    Więcej o:

Skomentuj:

30,9 m kw., dla 2 osób: jak wygodnie urządzić kawalerkę