Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

32,2 m kw., dla 2 osób: gdzie wydzielić sypialnię

Red.

Kupiłam kawalerkę, w której będą mieszkać dwie dorosłe osoby. Przydałaby się nam sypialnia - ale czy na tak niewielkim metrażu uda się znaleźć na nią miejsce? Nie mam pomysłu, jak to zrobić, żeby mieszkanie nie wydawało się zbyt ciasne i przytłaczające. Potrzebna jest również garderoba albo schowek gospodarczy. Kasia

Rozwiązanie 1: za szklanymi drzwiami

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Drzwi do SYPIALNI proponuję zrobić z matowego szkła, które ogranicza widoczność, a zarazem przepuszcza światło. Miejscem do spania jest rozkładana kanapa. Po złożeniu i schowaniu pościeli nie wygląda jak sypialniany mebel, bez problemu można więc zostawiać na dzień rozsunięte drzwi, co doda wnętrzu przestrzeni - nie będą mieli Państwo wrażenia ciasnoty. W sypialni oprócz kanapy zaplanowałam niewielką szafę i kącik do pracy (ale zamiast biurka może tu stanąć np. toaletka).

W ANEKSIE KUCHENNYM zaprojektowałam ciąg roboczy w kształcie litery L. W blacie proponuję zamontować płytę grzejną i zlewozmywak; lodówka natomiast sąsiaduje z regałem o nietypowym kształcie, w którym jest miejsce m.in. na sprzęt radiowo-telewizyjny. Od strony okna przy kuchennym blacie usytuowałam kąt jadalny z niewielkim stołem, a w rogu, przy ścianie sypialni - aneks wypoczynkowy.

ŁAZIENKA, zamykana suwanymi drzwiami, ma prawie taką samą wielkość jak na planie wyjściowym ("uszczknęłam" tylko 0,2 m kw. na lodówkę i regał). W pomieszczeniu tym zaplanowałam narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), umywalkę wpuszczoną w blat długiej szafki, sedes oraz płytką pralkę. W PRZEDPOKOJU jest miejsce na szafę i komodę.

Rozwiązanie 2: dwa wejścia

Michał Grzelak

W sypialni oprócz dostępnego z dwóch stron łóżka zmieściły się dwie szafy usytuowane po jego bokach; między nimi, nad zagłówkiem, można zawiesić wysoką szafkę. Do SYPIALNI wchodzi się ze strefy dziennej przez dwoje drzwi usytuowanych po obu stronach wnęki, w której proponuję ustawić kanapę. W górnej części ściany pomiędzy kanapą a łóżkiem warto zrobić panoramiczne okno, które optycznie powiększy niewielką przestrzeń.

Półwysep w KUCHNI tworzą dwa rzędy szafek. W rzędzie od strony lodówki oprócz schowków zaplanowałem zlewozmywak, płytę grzejną i zmywarkę. Szafki od strony okna są wyposażone w pojemne szuflady; przykrywający je blat pełni również funkcję stołu. Przy półwyspie znajduje się szafka na sprzęt RTV (stojący tu odbiornik jest dobrze widoczny z kanapy).

Schowek został tak zaprojektowany, by w sąsiadujących z nim pomieszczeniach powstały praktyczne wnęki - na pralkę w łazience i na lodówkę w kuchni. W ŁAZIENCE jest jeszcze wydzielona ścianką kabina prysznicowa (90 x 90 cm), podwieszony sedes oraz umywalka.
    Więcej o:

Skomentuj:

32,2 m kw., dla 2 osób: gdzie wydzielić sypialnię