Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wystawa Re: Produkty na Łódź Design Festival 2015

Anna Grużewska

Dom & Wnętrze promuje na festiwalu Łódź Design wydanie specjalne Akademii Designu, Ikony. Prezentujemy w nim najsłynniejsze przedmioty polskiego i światowego wzornictwa.

Wystawa Re: Produkty jest opowieścią o pracach naszych rodzimych designerów, które ostatnio doczekały się reedycji. Przedstawiamy je w postaci rysunków autorstwa malarza średniego pokolenia Grzegorza Bolka.

W jego interpretacji prezentujemy takie meble jak: fotele 366 Józefa Chierowskiego; RM 58, Romana Modzelewskiego; krzesła - Kowalskiego autorstwa Bogusławy i Czesława Kowalskich; Czerwone, Białe, Czarne - Rajmunda Teofila Hałasa, a także Regał o zmiennych wysokościach, stolik Kawa i papierosy oraz stołek Imugo tego samego autora. Są również rysunki figurek ćmielowskich - Sowy, psa Collie i Śpiewaczki. Ich autorami byli Hanna Orthwein, Mieczysław Naruszewicz, Lubomir Tomaszewski

Wszystkie prace powstały w tak zwanych złotych latach polskiego wzornictwa, czyli latach 50. i 60. XX wieku. Wierzymy, że współczesne reedycje sprawią, że początek XXI wieku napisze nowy, ważny rozdział w historii polskiego projektowania.

Dziękujemy firmie 366 Concept za wypożyczenie foteli 366 autorstwa Józefa Chierowskiego, które znajdują się w naszej strefie lounge. Można na nich usiąść i poczytać Akademię Designu - Ikony.

Skomentuj:

Wystawa Re: Produkty na Łódź Design Festival 2015