Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Eleganckie mieszkanie zaprojektowane dla mężczyzny

Tekast: Sonia Ross, stylizacja: Eva Milczarek, projekt wnętrza: Joanna Rembelska/High Level Design

Mieszkanie eleganckie, ale bez nadmiernej ostentacji; dość ascetyczne, a jednocześnie zachęcające do wypoczynku. Na dodatek w pełni odzwierciedla osobowość właściciela. Oto mieszkanie Tomasza, matematyka z wykształcenia, finansisty z zawodu.

pokój dzienny, salon
W pokoju dziennym pan domu ma dobre warunki do przyjmowania licznych gości, na czym mu bardzo bardzo zależało. W kącie wypoczynkowym stoją aż trzy stoliki kawowe (na co dzień mniejsze są schowane pod największym) oraz dwie kanapy. Zostały zrobione na wymiar, tak by idealnie pasowały do miejsca.
fot. Radosław Wojnar

W tym mieszkaniu najbardziej rzucają się w oczy kąty proste. Czyżby geometria była ulubionym przedmiotem właściciela? Jak zapewnia ze śmiechem Tomasz, wybór mebli o takich kształtach wynika raczej z tego, że jeszcze nie ma dzieci, żaden maluch nie nabije więc sobie guza. Już na serio dodaje, że wnętrze zaprojektowane przez Joannę Rembielską jest dokładnie takie, jak chciał: uniwersalnie zaaranżowane, dzięki czemu nie znudzi się szybko, i na tyle przestronne, żeby wygodnie gościć przyjaciół. Jest też wręcz matematycznie uporządkowane, z miejscem na każdą, nawet najdrobniejszą rzecz. A na pytanie, co w swoim mieszkaniu lubi najbardziej, odpowiada: - Przedpokój z dwoma lustrami (na ścianie oraz na drzwiach wejściowych) i miękkim welurowym pufem, na którym moja dziewczyna chętnie siada, zakładając szpilki. Uwielbiam też sofę; jest tak wygodna, że nie chce się z niej wstawać. I jeszcze przestronną kabinę prysznicową w łazience. Wchodzę do niej jak do własnego spa.

Gospodarz docenia pomysłowo rozplanowane oświetlenie, które nie tylko rozjaśnia każdy ciemny kąt, ale też umożliwia stworzenie nastrojowego klimatu. Od razu zaakceptował szaro-biało-czarną kolorystykę strefy dziennej i jej ascetyczny, ale elegancki wystrój. Wciąż tylko przyzwyczaja się do sypialni. Z początku miała być utrzymana w chłodnych błękitach. Ale projektantka przekonała go, że tonacja kobaltów i fioletów lepiej nastraja do snu. - Czas pokaże, czy miała rację - puentuje pan domu.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Eleganckie mieszkanie zaprojektowane dla mężczyzny