Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza zagraconego mieszkania w Warszawie

projekt, zdjęcia: Barbara Godawska/ Home Studio Architektura Wnętrz

Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu było zagracone niemodnymi meblami i bibelotami. Właściciele zdecydowali się na całkowitą zmianę. Teraz aranżacja wnętrz jest nowoczesna i z klasą.

Mieszkanie Warszawie ma dość duży metraż - 80 m kw. Właściciele nie mieli jednak pomysłu na wystrój. We wnętrzu zgromadzili pokaźną mieszaninę mebli i bibelotów. Obfitość dekoracji dawała wrażenie chaosu i zagracenia. Wystroju wnętrza nie ratowała kolorystyka. Ściany zostały pomalowane na dość ciemne odcienie pomarańczu i żółci.

W końcu zdecydowano się na zmianę aranżacji. Wykonanie projektu powierzono Barbarze Godawskiej z Home Studio Architektura Wnętrz. Projektantka przeprowadziła całkowitą metamorfozę wnętrza - od podłóg, przez ściany, po sufity. Pozbyto się wszystkich starych mebli i dotychczasowej kolorystyki. Ściany pomalowano na biało i szaro. Chłodne barwy równoważyły ciepłe odcienie podłogi i mebli.

Najbardziej zmieniła się kuchnia, gdzie wprowadzono zwartą zabudowę i białe fronty szafek. Nad blatem wprowadzono białe płytki typu metro, które stanowią modny akcent we wnętrzu. Z kuchni do salonu prowadzi szerokie przejście. Wstawiono tam białe drzwi harmonijkowe, żeby w razie potrzeby można było rozdzielić oba pomieszczenia. 

Metamorfozie poddano także sypialnie, w których wprowadzono funkcjonalne systemy meblowe maksymalnie wykorzystujące posiadaną powierzchnię. Żeby ponownie nie zagracić pokoi zrezygnowano z dodatków, ograniczono je do stylowego oświetlenia, stonowanych zasłon oraz kilku obrazów na ścianach. Teraz aranżacja wnętrza jest przemyślana, nowoczesna i nie przytłacza nadmiarem rzeczy.

Źródło: Home Studio Architektura Wnętrz

Skomentuj:

Metamorfoza zagraconego mieszkania w Warszawie