Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dekoracja drzwi wejściowych na Boże Narodzenie

red.,KJT

Dekoracja drzwi świąteczna powoduje, że już od progu czujemy bożonarodzeniową atmosferę. Czasem wystarczy bardzo niewiele, żeby fasada nabrała świątecznego blasku.

Dekoracja drzwi wejściowych w postaci choinki
Dekoracja drzwi wejściowych na Boże Narodzenie
Fot. Pixabay/C003_Suju

Jak udekorować drzwi wejściowe na święta?

Sposobów na świąteczną dekorację jest wiele: wieńce,gwiazdy, girlandy, światełka, stroiki. Zanim jednak przejdziemy do wieszania czegokolwiek zadbajmy o ładny i estetyczny wygląd drzwi i ich otoczenia. Same drzwi warto najpierw umyć, a jak się pojawiły na nich zadrapania lub uszkodzenia, to je wypełnić. Może jest to dobry czas na pomalowanie naszych drzwi, bądź też umycie fasady?

ozdobna gwiazda
Małgorzata Gec

DIY prezent na święta - sposób na podarunek od serca i... oszczędzanie. Zrób to sam!

Dekoracja na drzwiach

Domy z fasadami wyłożonymi cegłą, kamieniem lub drewnem łatwiej się dekoruje, gdyż mają ciepły wyraz, naturalną kolorystykę i wyrazistą fakturę. Dlatego dobrze współgrają ze świątecznymi dekoracjami.

drzwi, dekoracje świąteczne
fot. styleestate.com

Jak zawiesić wianek świąteczny na drzwiach

Nie warto wbijać w drzwi haczyków i gwoździ, na których ma wisieć wianek lub inna dekoracja, poszukaj haczyków mocowanych do podłoża za pomocą taśmy klejącej.

Ozdoby świąteczne na ostatnią chwilę! Szybko i tanio - ZRÓB TO SAM

Wianki na Boże Narodzenie mogą być wykonane z takich materiałów jak: szyszki, gałązki świerkowe, suszone owoce, bombki, jarzębina itp. Mogą być ozdobione w stylu country, np. filcowymi robótkami, albo w stylu eleganckim - brokatowymi aniołkami czy lampkami choinkowymi. Co istotne można go zrobić samemu bez wielkich wydatków. Jeden efektowny wianek może posłużyć za całą dekorację drzwi wejściowych. Można go zawiesić także na drzwiach mieszkań w bloku.

DEKORACJE ŚWIĄTECZNE: wianek świąteczny, Boże Narodzenie
Fot. producent

Ozdoby bożonarodzeniowe na drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe można udekorować nie tylko wiankiem. Efektownie będą wyglądały lampki ledowe lub światełka choinkowe, które można poprowadzić np. wzdłuż framug. Można tez podświetlić wianek zawieszony na drzwiach i girlandę, jeśli dekorujemy nią drzwi.

Boże Narodzenie, dekoracje świąteczne, drzwi
fot. giesendesign.com

Jeśli mamy werandę bądź ganek, warto zadbać, by i na nich zapanował świąteczny klimat. Można ustawić obok drzwi miniaturowe choinki, bądź chociażby drzewka liściaste lub iglaste ozdobione lampkami choinkowymi. Wystaw też na ganek fotel bujany czy mały drewniany stolik i ustaw na nim świąteczny stroik.

Jak udekorować okno na święta?

 

Skomentuj:

Dekoracja drzwi wejściowych na Boże Narodzenie