Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dekoracja drzwi wejściowych na Boże Narodzenie

red.,KJT

Dekoracja drzwi świąteczna powoduje, że już od progu czujemy bożonarodzeniową atmosferę. Czasem wystarczy bardzo niewiele, żeby fasada nabrała świątecznego blasku.

Dekoracja drzwi wejściowych w postaci choinki
Dekoracja drzwi wejściowych na Boże Narodzenie
Fot. Pixabay/C003_Suju

Dekoracja drzwi na święta Bożego Narodzenia

Sposobów na świąteczną dekorację jest wiele: wieńce, gwiazdy, girlandy, światełka, stroiki. Jak udekorować drzwi na Boże narodzenie? Zanim jednak przejdziemy do wieszania czegokolwiek zadbajmy o ładny i estetyczny wygląd drzwi i ich otoczenia. Same drzwi warto najpierw umyć, a jak się pojawiły na nich zadrapania lub uszkodzenia, to je wypełnić. Może jest to dobry czas na pomalowanie naszych drzwi, bądź też umycie fasady?

ozdobna gwiazda
Małgorzata Gec

DIY prezent na święta - sposób na podarunek od serca i... oszczędzanie. Zrób to sam!

Ozdoby przed drzwi wejściowe

Domy z fasadami wyłożonymi cegłą, kamieniem lub drewnem łatwiej się dekoruje, gdyż mają ciepły wyraz, naturalną kolorystykę i wyrazistą fakturę. Dlatego dobrze współgrają ze świątecznymi dekoracjami.

drzwi, dekoracje świąteczne
fot. styleestate.com

Jak zawiesić wianek świąteczny na drzwiach

Nie warto wbijać w drzwi haczyków i gwoździ, na których ma wisieć wianek lub inna dekoracja, poszukaj haczyków mocowanych do podłoża za pomocą taśmy klejącej.

Ozdoby świąteczne na ostatnią chwilę! Szybko i tanio - ZRÓB TO SAM

Wianki na Boże Narodzenie mogą być wykonane z takich materiałów jak: szyszki, gałązki świerkowe, suszone owoce, bombki, jarzębina itp. Mogą być ozdobione w stylu country, np. filcowymi robótkami, albo w stylu eleganckim - brokatowymi aniołkami czy lampkami choinkowymi. Co istotne można go zrobić samemu bez wielkich wydatków. Jeden efektowny wianek może posłużyć za całą dekorację drzwi wejściowych. Można go zawiesić także na drzwiach mieszkań w bloku.

DEKORACJE ŚWIĄTECZNE: wianek świąteczny, Boże Narodzenie
Fot. producent

Ozdoby bożonarodzeniowe na drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe można udekorować nie tylko wiankiem. Efektownie będą wyglądały lampki ledowe lub światełka choinkowe, które można poprowadzić np. wzdłuż framug. Można tez podświetlić wianek zawieszony na drzwiach i girlandę, jeśli dekorujemy nią drzwi.

Boże Narodzenie, dekoracje świąteczne, drzwi
fot. giesendesign.com

Jeśli mamy werandę bądź ganek, warto zadbać, by i na nich zapanował świąteczny klimat. Można ustawić obok drzwi miniaturowe choinki, bądź chociażby drzewka liściaste lub iglaste ozdobione lampkami choinkowymi. Wystaw też na ganek fotel bujany czy mały drewniany stolik i ustaw na nim świąteczny stroik.

Jak udekorować okno na święta?

Dekoracja świąteczna drzwi

Ozdabianie drzwi na święta to doskonały sposób, by wprowadzić magię Bożego Narodzenia do naszego domu. Stylowe girlandy z błyszczącymi światełkami, kolorowe wstęgi i ozdobne wianki to tylko kilka pomysłów na urokliwą dekorację drzwi. Dodając świeże gałązki jemioły czy ozdobne bombki, stworzymy efektowny akcent, witając gości w cudowny klimat świąteczny.

Ozdoby na drzwi wejściowe całoroczne 

Stylowe ozdoby na drzwi wejściowe nie tylko dodają uroku, ale także tworzą przyjemne powitanie przez cały rok. Wianki z sezonowych kwiatów, eleganckie lampiony czy minimalistyczne tablice powitalne to tylko kilka propozycji, które nadadzą drzwiom uniwersalny i elegancki charakter, pasujący do każdej pory roku. Odpowiednio dobrane ozdoby nadające się na każą okazję sprawią, że wejście do domu zawsze będzie wyglądać stylowo i zapraszająco.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dekoracja drzwi wejściowych na Boże Narodzenie