Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Świąteczne dekoracje z pomysłem

Monika Utnik-Strugała

Choinkowe ozdoby nie tylko na choince. Drzewko z drewna lub filcu. A może stół cały w bieli - jakby przyprószony śniegiem. Zobaczcie mniej tradycyjną wersję Gwiazdki.

Zielona choinka ze szklanymi bombkami, koronkowy obrus po babci, zastawa ze złotym rantem i czerwone dodatki. Pięknie, ponadczasowo, ale... trochę to się już opatrzyło. A gdyby tak coś zmienić? Postawić na biel - jak w dalekiej Skandynawii. Wykorzystać cynowe naczynia i drewniane dekoracje - jak w rustykalnym siedlisku. Taki nowy bożonarodzeniowy wystrój nie wiąże się ze zbyt dużym nakładem pracy ani nadmiernymi wydatkami. Czasem wystarczy po prostu rozejrzeć się dokoła...

NASZE RADY:

Migotliwe światło świec to podstawa gwiazdkowej aranżacji - im jest ich więcej, tym lepiej. Można je włożyć na przykład do świeczników w podobnym stylu, ale o różnej wielkości. Taka kompozycja będzie efektownie wyglądała na kominku, komodzie, stopniach schodów lub na okiennym parapecie.

Choinkowe ozdoby (np. papierowe gwiazdki, dzwonki, laleczki) mogą udekorować niemal dowolne miejsce w domu, choćby pustą ścianę w pokoju. Proponujemy zawiesić je na nitkach o różnej długości, które przywiązujemy do gałęzi zamocowanej na ścianie. Ustawione obok drzewko już nie będzie potrzebowało dodatkowej dekoracji.

Barwy Bożego Narodzenia to nie tylko czerwień, zieleń i złoto. Dla odmiany ubierzmy dom na biało. Monochromatyczną aranżację urozmaicą różne faktury i wzory, np. hafty i koronki, błyszczące i matowe materiały.

Choinka inaczej - osobom szukającym niebanalnych pomysłów proponujemy zawieszone na haczyku drzewko wycięte ze zgrzebnej wełny lub z filcu (obok) albo zrobione z... pomalowanej na biało drabiny i desek (niżej). W tym drugim przypadku w rolę bombek mogą się wcielić np. zielone i białe pudełeczka czy grube świece. Nie zapomnijmy też o łańcuchach!

Skomentuj:

Świąteczne dekoracje z pomysłem