Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie 50 m kw.: jak urządzić salon z otwartą kuchnią?

Red.

Kuchnia w 50-metrowym mieszkaniu została zaprojektowana jako niewielki aneks kuchenny w salonie. Jak urządzić część dzienną, żeby była jak najbardziej funkcjonalna? Architekci podsuwają dwa rozwiązania.

Niedługo wprowadzamy się do nowego mieszkania i już teraz się zastanawiamy, co zrobić z częścią dzienną. Całe wnętrze chcemy zaaranżować w nowoczesnym stylu - i to jedyna rzecz, jakiej jesteśmy pewni. Kuchnia jest bardzo mała, została zaprojektowana jako aneks w salonie. Jak wygodnie urządzić tę strefę mieszkania? Martyna

Rozwiązanie 1: całkowite połączenie
Justyna Burdow-Gołoś

Z powiększonego PRZEDPOKOJU wchodzi się do części dziennej przez suwane drzwi - ze względu na zabudowę po obu stronach (duża szafa ubraniowa i szafka w małej wnęce) będą wygodniejsze niż tradycyjne rozwierane. Szafa jest również tuż przy drzwiach wejściowych do mieszkania oraz w Państwa sypialni, która została nieco zmniejszona na rzecz salonu.

Za zabudową KUCHENNĄ zaprojektowałam wnękę z szafkami pełniącymi funkcję kredensu. W sąsiedztwie kuchni powstał kąt jadalny z prostokątnym stołem, natomiast w głębi POKOJU DZIENNEGO - kąt wypoczynkowy. Kanapę i stolik kawowy ustawiłam na lewo od wejścia (przy nowo postawionej ścianie, za którą znajdują się wejścia do mniejszych pokoi). Naprzeciwko kanapy, przy drzwiach balkonowych, jest miejsce na komodę lub szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny.

ŁAZIENKA została nieznacznie powiększona. Proponuję zainstalować w niej narożną kabinę prysznicową (model z zaokrągloną krawędzią, o wymiarach 80 x 90 cm), dużą umywalkę (szer. 70 cm), podwieszony sedes oraz wąską pralkę ładowaną od góry (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: z garderobą przy wejściu
Krzysztof Radzanowski

Do strefy dziennej włączyłem zarówno fragment PRZEDPOKOJU, jak i część pokoju, w którym urządziłem gabinet; w kąciku wygospodarowanym jego kosztem stoi teraz kanapa, a przy oknie balkonowym - okrągły stół. Z kolei GABINET (ze względu na dodatkowe miejsce do spania pełni też funkcję pokoju gościnnego) został powiększony kosztem sypialni. Ścianę między tymi dwoma pokojami przesunąłem, co wymusiło umieszczenie wejścia do sypialni pod kątem 45 stopni. W obu pomieszczeniach znajdują się szafy.

Z przestrzeni ŁAZIENKI wydzieliłem niewielką zamykaną wnękę na pralkę (60 x 50 cm); schowek ten jest dostępny z przedpokoju. W łazience mieści się prostokątna wanna (150 x 70 cm) z parawanem umożliwiającym wygodne branie natrysku, umywalka (szer. 60 cm) oraz podwieszony sedes.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie 50 m kw.: jak urządzić salon z otwartą kuchnią?