Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak ciekawie urządzić część dzienną?

red.

Estera i Paweł urządzają 60-metrowe mieszkanie. Planują salon z otwartą kuchnią. Nie wiedzą jednak, jak go zaaranżować. Architekci proponują dwa rozwiązania.

Zastanawiamy się nad zaaranżowaniem strefy dziennej z otwartą kuchnią. Gdzie na przykład ustawić wygodną kanapę, na której będzie można siedzieć z gośćmi? Myślimy o zmianie usytuowania wejścia z przedpokoju - do kuchni zamiast do pokoju. Szukamy też pomysłu na sypialnię i łazienkę (w tej drugiej chcielibyśmy mieć wannę z parawanem). Estera i Paweł

Rozwiązanie 1: całkowicie otwarta strefa dzienna
Wioletta Sawczuk

Kąt jadalny zaaranżowałam przy ścianie najmniejszego pokoju, który przeznaczyłam na gabinet z miejscem do spania dla gości. Zabudowa w KUCHNI ma kształt litery L; na przedłużeniu jej dłuższego odcinka, za lodówką i szafką cargo, znajduje się pojemna przedpokojowa szafa.

Wygodna SYPIALNIA powstała w głębi mieszkania, w pokoju najbardziej oddalonym od strefy dziennej, a więc bardzo cichym. Stoi w niej dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami nocnymi, jest też miejsce na szafę i jakiś dodatkowy mebel, na przykład komodę lub toaletkę. Szafa znajduje się również w GABINECIE; w korytarzu, z którego wchodzi się do sypialni, gabinetu i łazienki, umieściłam kilka mniejszych schowków.

W ŁAZIENCE, nieco powiększonej, zgodnie z Państwa życzeniem zaplanowałam wannę (prostokątny model o wymiarach 170 x 70 cm). Jest również podwieszony sedes oraz umywalka (szer. 55 cm) zamontowana na długim blacie, pod którym mieści się standardowa pralka (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: ze ścianką osłaniającą wejście
Anna Malesińska

Z otwartego PRZEDPOKOJU swobodnie przechodzi się do części wypoczynkowej oraz do KUCHNI z ciągiem roboczym w kształcie litery L. Po drugiej stronie ścianki osłaniającej wejście do mieszkania, bardzo blisko kuchennej zabudowy, stoi spory prostokątny stół - nie będzie więc trzeba daleko nosić ciężkich naczyń z potrawami.

Pokój w głębi, przeznaczony na Państwa SYPIALNIĘ, został nieco powiększony kosztem sąsiadującego z nim GABINETU/pokoju gościnnego. W obydwu tych pomieszczeniach jest szafa; trzecia znajduje się przy drzwiach wejściowych do mieszkania. Nieco powiększyłam także ŁAZIENKĘ. Oprócz wygodnej wanny z parawanem (170 x 70 cm) proponuję zainstalować w niej umywalkę (szer. 60 cm), pralkę standardowej wielkości (60 x 60 cm) oraz podwieszony sedes - ten dyskretnie ukryłam za nowo zbudowaną ścianką wydzielającą wnękę na pralkę.

Skomentuj:

Jak ciekawie urządzić część dzienną?