Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Beton architektoniczny we wnętrzach. Modnie i z pomysłem

red.

Beton architektoniczny coraz częściej pojawia się we wnętrzach, i to nie tylko na ścianach. Z betonu powstaje coraz więcej mebli i dodatków do wnętrz.

Beton architektoniczny daje wiele możliwości aranżacyjnych we wnętrzach. Choć kojarzy się przede wszystkim ze stylem nowoczesnym i industrialnym, to pasuje także do innych.

Beton architektoniczny przestał być zarezerwowany tylko dla przestrzeni publicznej i coraz śmielej wkracza do domów i mieszkań. A jest to materiał o ogromnych możliwościach projektowych. Można z niego wykonać nie tylko płyty betonowe, ale także wyposażenie łazienek i kuchni, dekory strukturalne, meble czy akcesoria dekoracyjne - mówi Patryk Kaczanowski, projektant marki Morgan & Möller.

Współczesny beton architektoniczny wykorzystywany w aranżacji wnętrz jest lżejszy niż może się wydawać. Dlatego można z niego wytwarzać meble i dekoracje. Ostateczny wyraz tego materiału zależy od tego z czym go zestawimy. Zimny i przemysłowy charakter "odbierają" mu drewno i kolorowe tkaniny. W ich towarzystwie nabiera bardziej domowego charakteru.

Pamiętajmy przy tym, że beton nie musi być szary. Można go barwić w masie za pomocą pigmentów albo pomalować jego powierzchnię za pomocą specjalnych farb.

Beton architektoniczny najczęściej jest spotykany jako pokrycie ścian - doskonale sprawdza się w łazience, gdzie zastępuje tradycyjne płytki ceramiczne, a także na ścianie kuchennej. 

Beton można również zastosować jako wykończenie kominka, blat kuchenny, obudowę wanny czy zlewozmywaka. Do tego na rynku jest dostępny szeroki asortyment betonowych mebli do wnętrz.

PŁYTY Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO

Płyty są produkowane z masy cementowo-piaskowej wzmocnionej włóknami szklanymi w technologii HPC (High Performance Concrete) lub VHCT (Very High Concrete Technology). Są bardziej odporne na ściskanie i zginanie niż zwykły beton. Dzięki temu można wykonać mocne elementy o grubości najczęściej 2-3 cm. Beton najlepszej jakości pozwala wykonać płyty o grubości tylko 1 cm. Są one zbliżone gabarytami do płytek ceramicznych.

Skomentuj:

Beton architektoniczny we wnętrzach. Modnie i z pomysłem