Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza pokoju młodzieżowego - jak odmienić aranżację, kiedy dziecko staje się nastolatkiem?

STYLIZACJA, TEKST I PROJEKT METAMORFOZY: Iza Szewc/FABRYKA NASTROJU ZDJĘCIA: Monika Filipiuk-Obałek

Gdy dziecko wchodzi w wiek dojrzewania, jego pokój domaga się zmian. Alek wymienił zabawki na książki, a rodzice zastąpili stare meble nowymi, dopasowanymi do potrzeb syna. Jak udała się ta metamorfoza?

Metamorfoza pokoju nastolatka
Metamorfoza pokoju nastolatka
Fot. Monika Filipiuk-Obałek
Pokój Alka urządzaliśmy kilka lat temu, w jego wczesnych latach szkolnych. Przez ten czas zmieniły się nie tylko potrzeby syna, ale również upodobania. Otwarte regały były jeszcze wypełnione dziecięcymi zabawkami i dawno nieużywanymi grami. Brakowało natomiast miejsca na nowe książki i gadżety. Zmiany były więc nieuniknione. Opomoc w ich przeprowadzeniu poprosiłam projektantkę wnętrz Izę Szewc z pracowni Fabryka Nastroju

– opowiada Joanna, mama ósmoklasisty.

Jedynym meblem, który pozostał z dawnego wyposażenia, był fotel. Jest wygodny i idealny dla graczy komputerowych – Alek dostał kiedyś w prezencie od dziadka. I to właśnie kolor fotela – granat – stał się wiodącą barwą w nowym pokoju. Jako dopełnienie projektantka wybrała żółć, która korzystnie ożywiła pomieszczenie i dodała mu wyrazistego charakteru.

Pokój został podzielony na strefy funkcjonalne. Główną częścią jest przestrzeń do odpoczynku – łóżko otoczone miękkimi panelami. Projektantka przeniosła je pod okno, obok stanęło nowe biurko, dużo większe od poprzedniego. Teraz większość mebli ma zamykane schowki, dzięki czemu zniknął chaos. Wchodząc do pokoju syna, wreszcie widać porządek i... kolor podłogi!

Koszt metamorfozy:

Meble na zamówienie: szafa, łóżko, biurko, regały 15 750 zł
Farba (Para) 360 zł
Lampa sufitowa (Argon Lampy) 856 zł
Kinkiet przy łóżku (Markslojd) 210 zł
Lampka biurkowa (IKEA) 59 zł
Panele Fluffo (fluffo.pl) 3000 zł
Mata akustyczna (Allegro) 168 zł

Razem 20 403 zł (bez kosztów robocizny)

Skomentuj:

Metamorfoza pokoju młodzieżowego - jak odmienić aranżację, kiedy dziecko staje się nastolatkiem?