Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki kolor wybrać do sypialni?

red.

Sypialnia powinna być miejscem, w którym łatwo się wyciszyć i odpocząć. Dlatego do aranżacji tego pokoju nie pasują wszystkie kolory. Podpowiadamy, w jakich barwach urządzić sypialnię.

Najlepsze kolory do sypialni to te, które działają na nas uspokajająco i relaksująco. Wszelkie intensywne i agresywne kolory, które nas pobudzają, lepiej odrzucić. Na liście kolorów zakazanych jest żółty, czerwony, pomarańczowy, intensywne odcienie różu oraz zieleni. Warto też uważać na landrynkowe pastele - nie wszystkie sprawdzają się w sypialni, szczególnie osoby dorosłej. Uważajmy też na silne kontrasty, np. błękitu i żółtego.

Barwy, które warto wprowadzić do sypialni, to wszelkie odcienie bieli, beżu, szarości, błękitu oraz fioletu. Najlepsze będą jasne i neutralne barwy, jednak niektórych lepiej nastroją do snu kolory ciemne, np. czekoladowy odcień brązu. Specjaliści polecają kolory zimne do sypialni - te wprowadzają nas w naturalną senność.

Stonowaną kolorystykę sypialni zawsze można przełamać barwnymi dodatkami, np. poduszkami, zasłonami czy dywanem. Jednak baza - czyli ściany - niech będą stonowane. Wyciszona kolorystka przełoży się na lepszą jakość snu.

Skomentuj:

Jaki kolor wybrać do sypialni?