Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza sypialni w bloku. Z nijakiego pokoju w stylowe gniazdko

Projekt i stylizacja: Iza Szewc/Fabryka Nastroju

Nieciekawa sypialnia w bloku przeszła całkowitą metamorfozę. Wnętrze nabrało stylu i charakteru, a wszystko to dzięki pomysłowej dekoracji ścian.

Gospodarz mieszkania dopóki mieszkał sam nie zwracał zbytniej uwagi na wystrój wnętrz. Wszystko się zmieniło, gdy zamieszkał z partnerką. Chciał, aby im obojgu się dobrze mieszkało. O pomoc poprosił projektantkę.

W nowym wystroju sypialni projektantka postarała się odzwierciedlić upodobania gospodarzy. Oboje kochają miasto z jego architekturą i ulicznym gwarem, postanowiła więc wykreować we wnętrzu industrialny styl. Temu celowi konsekwentnie podporządkowała dobór kolorów oraz wszystkich elementów wyposażenia. Główną rolę w aranżacji wnętrza odgrywają ściany. Jedną obłożono ścienna okładziną imitująca cegłę i ozdobiono grafiką z cytatem z "Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa, ulubionej powieści gospodarzy. Na drugą naklejono fototapetę, która stwarza iluzję głębi, powiększając optycznie niewielkie pomieszczenie. Zrobiono ją na zamówienie ze zdjęcia wiedeńskiej uliczki (autorstwa gospodarza).

Po przesunięciu łóżka w stronę okna z boku mebla zmieścił się drugi stolik nocny. Wybrano model z blatem na nóżkach z konarów drzew - wywołując skojarzenia z naturą, łagodzi surowy charakter wnętrza. W industrialnym stylu są natomiast metalowe lampki.

Uwagę przyciąga lampa podłogowa - jej podstawa to statyw z aparatem fotograficznym Druh z lat 50. Nowym sprzętem jest też metalowy regalik, wpisujący się w industrialny styl pomieszczenia. Na łóżku pojawiła się pościel z motywem liter w kontrastowej, biało-czarnej kolorystyce oraz pikowana narzuta w odcieniach fioletu. Dzięki tym wyrazistym tkaninom czarny mebel nie wygląda przytłaczająco.

Skomentuj:

Metamorfoza sypialni w bloku. Z nijakiego pokoju w stylowe gniazdko