Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zmiany bez remontu, czyli kilka sposobów na odświeżenie kuchni

Martyna Trębacz

Kuchnia to bez wątpienia serce każdego domu. Poza przygotowaniem posiłków, jest także miejscem spotkań i długich rozmów przy filiżance gorącej herbaty lub kawy. Wbrew pozorom wcale nie potrzeba generalnego remontu, by odświeżyć wnętrza kuchni. Wystarczy kilka sposobów, by nadać jej wyjątkowego stylu i charakteru.

Jak tanio odnowić kuchnię?

Również w aranżacji kuchni, trendy zmieniają się jak kalejdoskopie. Modne jeszcze kilka lat temu meble, kolory czy dodatki z czasem tracą na aktualności. Najprostszym sposobem na odświeżenie kuchni jest przemalowane ścian. Jeśli nasza kuchnia jest niewielkich rozmiarów, warto postawić na jasne kolory. Biel optycznie powiększa małą przestrzeń - kuchnia będzie wyglądać na większą niż w rzeczywistości. Ciekawym pomysłem jest pomalowanie jednej ze ścian farbą tablicową. Jeśli kolekcjonujecie magnesy z podróży, warto pokryć ścianę farbą magnetyczną i poprzyczepiać do niej kolorowe pamiątki. Taka własna "ściana wspomnień" będzie wyglądała znakomicie.

Diabeł tkwi w szczegółach, więc warto zadbać o odpowiednie dodatki. Dobrze, aby stojące na blacie sprzęty AGD (tj. toster, czajnik czy ekspres do kawy) oraz ozdoby (np. ściereczki, pojemnik na płyn do mycia naczyń lub maty pod talerze) były w tym samym kolorze. Pozwoli to uniknąć chaosu. Ogromną moc mają też świeże zioła - z powodzeniem można je hodować we własnym domu. Ustawione na blacie doniczki będą wyglądały świetnie!

Zmiany bez remontu, czyli kilka sposobów na odświeżenie kuchnifot. Homebook/ kolaż Castorama

Moc detalu, czyli małe zmiany wielki efekt

Ważnym elementem jej wyposażenia każdej kuchni jest oświetlenie. Warto postawić na lampy, które nadadzą charakteru naszej kuchni. Modne są obecnie duże, kolorowe lampy w industrialnym stylu. Warto poszaleć z kolorem - miętowa, czy czerwona lampa będzie mocnym akcentem. Co odważniejsi mogą zdecydować się na kontrast. Macie prostą, minimalistyczną kuchnię? Pałacowy, "kryształowy" żyrandol będzie w niej wyglądał naprawdę dobrze.

Kolejnym sposobem na odświeżenie kuchni jest zmiana baterii przy zlewie kuchennym. Dzięki tej drobnej zmianie, stary zlew będzie wyglądał znaczenie lepiej. Całkowicie można też zmienić wygląd lodówki, oklejając ją specjalnymi naklejkami - dostępne są w różnych wzorach, kolorach i rozmiarach.

Zmiany bez remontu, czyli kilka sposobów na odświeżenie kuchnifot. Homebook/ kolaż Castorama

Pędzle w dłoń!

Dobrym pomysłem na szybką i bardzo efektowną zmianę, jest przemalowanie szafek kuchennych. Wystarczy je odtłuścić i pomalować specjalną farbą. W sklepach budowlanych fachowcy z pewnością pomogą dobrać odpowiedni rodzaj farby. W większości kuchni, podłogę pokrywają ceramiczne płytki. Słusznie - łatwo je utrzymać w czystości. Jeśli chcesz mieć inne płytki, a na samą myśl o "kuciu" dostajesz dreszczy, płytki możesz po prostu... przemalować. W sklepach dostępne są specjalne farby do malowania ceramicznych powierzchni. Warto wyczarować czarno-białą szachownicę. Wygląda świetnie i jest teraz bardzo modna! Przede wszystkim jednak warto zrobić generalny porządek w kuchni. Pochować niepotrzebne rzeczy z blatu i zadbać o dobre wyposażenie szafek (szuflady na sztućce, koszyki, schowki). Odpowiednio "rozplanowana" kuchnia zawsze będzie wyglądać dobrze.

Zmiany bez remontu, czyli kilka sposobów na odświeżenie kuchnifot. Homebook/ kolaż Castorama

Skomentuj:

Zmiany bez remontu, czyli kilka sposobów na odświeżenie kuchni