Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mozaiki dla początkujących

Pomysły i wykonanie: Anna Krejbich Zdjęcia: Włodzimierz Okoński

Nie twórzmy od razu misternych wzorów. Na początek spróbujmy sił w prostych, jedno- lub dwubarwnych kompozycjach. A z czasem, kto wie...

Mozaiki można zrobić z potłuczonych płytek ceramicznych lub butelek, z niewielkich koralików, a nawet z kamyków znalezionych na plaży albo w polu. Niezależnie od tego, jakich materiałów użyjemy, sposób wykonania jest taki sam. Pracę dzielimy na trzy etapy: nakładanie kleju, układanie mozaiki, fugowanie. Pokazujemy je na następnej stronie.

Najpierw trzeba jednak wymyślić wzór mozaiki. Bardziej skomplikowany warto przed przyklejeniem ułożyć na papierze. Ozdabianą powierzchnię - np. drewnianą deskę do krojenia, ceramiczne naczynie, ścianę - najpierw pokrywamy za pomocą packi około pięciomilimetrową warstwą kleju do glazury. Jeżeli dekoracja będzie zajmować dużą powierzchnię, robimy to fragmentami, by klej nie wysechł. Kawałek po kawałku przenosimy wzór z projektu, lekko dociskając elementy. Po wyschnięciu kleju (czas jest podany na opakowaniu) wszystkie szczeliny wypełniamy fugą, a jej resztki usuwamy wilgotną gąbką.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mozaiki dla początkujących