Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stylowo i w kolorze

Tekst i stylizacja: Marta Znój

Nowoczesność ogrzana żółcią i czerwienią

Styl - nowoczesny, kolory - żywe i intensywne. Po przekroczeniu progu tego domu robi się cieplej na duszy bez względu na porę roku.
Domownicy interesują się sztuką współczesną, zwłaszcza malarstwem i wzornictwem. Ich wspólna pasja miała niewątpliwy wpływ na wystrój mieszkania, które sami zaprojektowali. Udało im się osiągnąć trudny do realizacji efekt - powstało wnętrze na wskroś nowoczesne, a jednocześnie ciepłe i przytulne. Zawdzięczają to zerwaniu z konwencją, wedle której prostota form charakterystyczna dla nowoczesnego, np. skandynawskiego, designu idzie w parze z chłodną kolorystyką. Właściciele mieszkania zdecydowali się na odstępstwo od tej zasady.

- Postanowiliśmy ocieplić wnętrze intensywnymi barwami: żółtą, czerwoną, błękitną. Naszym zdaniem ten pomysł zdał egzamin - oceniają.

Wystrój mieszkania jest lekki, nowoczesny, ale równocześnie bardzo przyjazny.

Zdecydowane barwy uwydatniają architekturę wnętrza i efektownie wyodrębniają poszczególne jego strefy. W pokoju dziennym żółty kolor ścian i zestawu wypoczynkowego optycznie ociepla wnętrze, a mocne czerwone i niebieskie akcenty nadają mu wyrazisty charakter. Subtelnie grają ze sobą dwa odcienie żółci - ciemniejszej na skórzanych meblach wypoczynkowych i o ton jaśniejszej na ścianach.

Kuchnia została otwarta na pokój dzienny - dzięki temu wnętrze jest przestronniejsze, a ciągi robocze lepiej doświetlone. W miejscu dawnej ściany stanął barek. Utrzymana we współczesnym industrialnym stylu kuchnia tonie w błękitach. Podobna kolorystyka zdominowała hol, gdzie z intensywnie niebieskimi ścianami harmonizuje gres podłogi w biało-niebieską szachownicę. W łazience natomiast dominuje jasna zieleń. Wąskie wnętrze optycznie poszerzają pomysłowo zawieszone dwie lustrzane tafle.

Przestrzeń zaaranżowaną kolorem dodatkowo modeluje umiejętnie zaprojektowane oświetlenie. Łagodne i rozproszone światło sprzyja budowaniu specyficznego klimatu. Doskonale to widać już w przedpokoju. Lampy halogenowe zostały zainstalowane nie tylko w podwieszanym suficie, ale także w trzech pomalowanych na pomarańczowo wnękach zrobionych w niebieskiej gipsowo-kartonowej ścianie.

Do modernistycznego wystroju tego barwnego i radosnego wnętrza idealnie pasują naturalne materiały - szkło, stal i kamień - oraz elegancka prostota sprzętów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Stylowo i w kolorze