Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niezwykła przemiana kuchni

Projekt,wykonanie, stylizacja:Magdalena Borowiak; Zdjęcia:Arkadiusz Ścichocki

Przed nami kolejne wyzwanie - zmienić bezbarwną kuchnię w zdecydowane, pełne wyrazu wnętrze. Nasz pomysł był może nieco ryzykowny, ale z pewnością przyniósł duży - by nie rzec porażający - efekt.

Zaproponowaliśmy ozdobienie białych mebli i płytek opartowskimi wzorami w kontrastowej czerni, które wywołują wrażenie niespokojnego ruchu. Właściciel zgodził się bez wahania, bo lubi wyraziste barwy i - jak mówi - wszelkie skrajności. Z tego zresztą powodu nie mógł już patrzeć na swoją białą, sterylną kuchnię. Zaczęliśmy od zaprojektowania wzorów na komputerze. Z gotowym projektem zapisanym na dyskietce poszliśmy do punktu usług kserograficznych, gdzie zrobiliśmy wydruki na wodoodpornym papierze o wzmocnionej odporności. Odpowiednio przycięte wydruki nakleiliśmy klejem do tapet na drzwiczki, które wcześniej zostały umyte i przeszlifowane papierem ściernym. Ścinki przydały się do ozdobienia płytek,stołka i butelek. Na koniec ustawiliśmy kilka dodatków dopasowanych do stylu całości. Nowa kuchnia gotowa!

Jak skopiować

Wzór ten wykorzystuje zjawisko złudzenia optycznego. Choć jest statyczny, wydaje się, jakby był w ciągłym ruchu. Tworzą go różnej wielkości nieregularne czworokąty - większe na zewnątrz rysunku, a mniejsze w środku. Jeśli chcemy ten projekt wykorzystać, wystarczy zanieść "Cztery Kąty " do punktu usług kserograficznych, tam zeskanować rysunek, powiększyć go do odpowiednich rozmiarów i zrobić tyle odbitek, ile nam potrzeba.

Ile to kosztowało

5 m kw.wydruków komputerowych 250 zł

Wykładzina elastyczna 100 zł

RAZEM 350 zł    Więcej o:

Skomentuj:

Niezwykła przemiana kuchni