Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

86 m kw. dla 4 osób: łazienka przy sypialni rodziców

Red.

W naszym mieszkaniu są dwie łazienki i wc. Chcemy, by jedna z nich pozostała przy naszej sypialni. Zastanawiamy się, w którym pokoju urządzić sypialnię, a które pokoje przeznaczyć dla dzieci? Możemy zrezygnować z osobnej toalety, przydałaby się za to choć niewielka garderoba. Chcemy połączyć kuchnię z największym pokojemi stworzyć otwartą przestrzeń dzienną. Anna i Krzysztof z Warszawy

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Łazienka przy Państwa sypialni nie jest duża, ale w zupełności wystarczająca dla dwóch osób. Zaplanowałam w niej narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), umywalkę (szer. 60 cm) i sedes. Aby doświetlić to ciemne pomieszczenie, jedną ze ścian proponuję zbudować z przepuszczających światło pustaków szklanych. Druga, większa łazienka jest dostępna z przedpokoju. Jej wyposażenie stanowią: symetryczna wanna narożna (140 x 140 cm), umywalka (szer. 60 cm) i podwieszany sedes. W minikąciku gospodarczym - wnęce zamykanej łamanymi drzwiami - zmieściła się duża pralka (60 x 60 cm). Przy łazience znajduje się jedna z garderób; drugą, pełniącą funkcję szafy na wierzchnie ubrania, proponuję usytuować przy drzwiach wejściowych do mieszkania, w miejscu planowanej toalety. Obie są zamykane przesuwanymi drzwiami. Zgodnie z Państwa życzeniem kuchnia została otwarta na pokój dzienny. Ciąg roboczy ma kształt litery L. Od strony pokoju umieściłam długi blat, przy którym wygodnie może zasiąść do posiłku czteroosobowa rodzina. Obok drzwi balkonowych jest kąt jadalny z dużym stołem, a bliżej wejścia do pokoju - kąt wypoczynkowy. Pokoje dzieci są podobnie umeblowane. Oprócz łóżka, biurka i regalików na książki i zabawki zmieściły się w nich niewielkie szafy.

Rozwiązanie 2

Anna Malesińska

W łazience przy Państwa sypialni proponuję zainstalować kabinę prysznicową (90 x 90 cm), umywalkę (szer. 55 cm) oraz sedes. Do sypialni i do pokoi dzieci wchodzi się z wydzielonego korytarzyka.

Drugą łazienkę, dostępną dla wszystkich domowników, zamieniłam na miejsca z kuchnią; dzięki temu jest bardzo widna - z oknem. Mieści się w niej duża asymetryczna wanna narożna (170 x 90 cm), dwie wpuszczone w blat okrągłe umywalki (śr. 40 cm), sedes, bidet oraz duża pralka (60 x 60 cm). Przy drzwiach wejściowych, tam gdzie było w.c., powstała niewielka garderoba. Urządzona w nowym miejscu kuchnia ma jeden blat roboczy i wyspę z płytą grzejną. Prostopadle do blatu znajduje się wysoka zabudowa, a w niej lodówka, piekarnik i szafki. Od przedpokoju kuchnię umownie oddzielają miniwnęki z półkami; od strony pokoju usytuowałam kąt jadalny, a za nim, w głębi pokoju - kąt wypoczynkowy.

Skomentuj:

86 m kw. dla 4 osób: łazienka przy sypialni rodziców