Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

81,3 m kw. dla 3 osób Komfortowa strefa dzienna

Red.

W naszym nowym mieszkaniu chcielibyśmy uzyskać efekt przestronności, Myślimy więc o połączeniu pokoju dziennego z kuchnią. Marzy nam się osobna jadalnia. Zastanawiamy się, co zrobić z przedpokojem, który jest długi, wąski i brak w nim miejsca na szafy. Potrzebna jest nam sypialnia i pokój dla dziecka. Chcemy zachować oddzielną toaletę i łazienkę. Jak urządzić te pomieszczenia? Kasia z Warszawy

Rozwiązanie 1

Krzysztof Radzanowski

Obie strefy mieszkania są ze sobą połączone - z jednej do drugiej przechodzi się przez zwężony w tym miejscu przedpokój (110 cm), który w części wejściowej jest szerokim, funkcjonalnym pomieszczeniem. Zaplanowałem tutaj dwie szafy na ubrania wierzchnie. Przy ściance przesłaniającej jadalnię ustawiłem witrynę na naczynia stołowe. W KUCHNI, ze względu na drzwi balkonowe, są dwa osobne ciągi robocze usytuowane wzdłuż dłuższych ścian. Środkowy pokój przeznaczyłem dla dziecka - jest w nim łóżko, biurko, płytkie regały i niewielka szafa. Pokój z nim sąsiadujący to SYPIALNIArodziców (z dużym łóżkiem, szafkami i szafą). Toaletę proponuję nieco powiększyć i przekształcić w dodatkową łazienkę - oprócz narożnego sedesu, niewielkiej umywalki (szer. 50 cm) i szafki zmieści się w niej półokrągła kabina prysznicowa (80 x 80 cm). W głównej łazience proponuję natomiast zainstalować dużą prostokątną wannę (170 x 80 cm), podwieszany sedes, umywalkę (szer. 60 cm), a w narożniku standardową pralkę (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Z pokoju dziennego prowadzi otwarte przejście do przestronnej jadalni z dużym stołem i komodami. Funkcjonalny ciąg roboczy w kuchni ma kształt litery U; przy wejściu do niej znajduje się mały stolik śniadaniowy. W PRZEDPOKOJU zaplanowałam płytkie regały i szafę na ubrania wierzchnie. Zgodnie z Państwa życzeniem pozostawiłam osobną toaletę - jest w niej tylko podwieszany sedes i malutka umywalka. Łazienkę wyposażyłam w narożną wannę (140 x 80 cm), kabinę prysznicową (80 x 80 cm), umywalkę (szer. 60 cm) i podwieszany sedes. Tuż przy drzwiach proponuję ustawić płytką pralkę (48 x 60 cm).
    Więcej o:

Skomentuj:

81,3 m kw. dla 3 osób Komfortowa strefa dzienna