Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia z prowansalskim klimatem

Stylizacja: Aneta Kosiba Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Kuchnia starannie wykończona, ładnie umeblowana, zadbana. Mimo to jej wygląd nie do końca satysfakcjonuje właścicielkę. Co tu jest nie tak? Nasza stylistka szybko wskazała problem i równie szybko mu zaradziła.

02.03.2007 WNETRZA KUCHNIA
PRZED ZMIANĄ. Przeszklone wiszące szafki sprawiały wrażenie, jakby trafiły tu zupełnie przypadkowo. Do stylu kuchni nie pasowały też drobne, ale rzucające się w oczy elementy wyposażenia, m.in. drewniany karnisz i żyrandol.
Fot. Łukasz Zandecki
W kuchni połączono trzy zupełnie odmienne style i, niestety, ta mieszanka nie do końca była udana. Większość szafek wyraźnie nawiązywała do mebli z wiejskich siedzib na południu Europy, pozostałe były na wskroś nowoczesne. Zasłony i żyrandol wyglądały tak, jakby przeniesiono je z domku myśliwskiego. Jak na jedno wnętrze stanowczo za dużo! Musiałam zaprowadzić tu ład. Zaczęłam od wymiany starych zasłon, lampy i karnisza, dzięki czemu we wnętrzu pozostały tylko elementy wyposażenia w dwóch stylach. Tych nie próbowałam już ujednolicać, wprost przeciwnie - mocniej podkreśliłam różnicę, głównie odmiennym kolorem ściany. Już było widać zmianę. Jednak pełny efekt zapewniły dopiero nowe dodatki podkreślające prowansalski klimat wnętrza.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia z prowansalskim klimatem