Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Komfortowe wnętrze w strefie fal

Projekt wnętrza: Joanna Liss Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Monika Lewandowska, Nigela Hope Zdjęcia: Monika Lewandowska, Karl Jorgensen

Urodę łazienki podkreśla harmonia form (zarówno jeśli chodzi o kształt wnętrza, jak i urządzeń), natomiast wygodę korzystania z niej zapewnia zróżnicowanie poszczególnych stref (sanitarnej, kąpielowej i umywalkowej).

WNETRZA LAZIENKA ( BIALO - BEZOWA )
Murowana kabina prysznicowa, również wyłożona mozaiką, ma kształt koła. Odpływ wody znajduje się bezpośrednio w podłodze. Do faliście wyprofilowanych ścianek nawiązuje forma sufitu podwieszanego, w którym zainstalowano halogenowe lampki.
Fot. Monika Lewndowska
W sporym pomieszczeniu strefy te można zaznaczyć dosłownie, na przykład ściankami, choćby niewielkimi, a w małym - umownie. W prezentowanym wnętrzu zastosowano obydwa te sposoby. Ściany łazienki zostały niemal w całości obudowane płytami gipsowo-kartonowymi wygiętymi w fale. Wyłożono je mozaiką - ze względu na niewielkie rozmiary tworzących ją płytek to właściwie jedyny ceramiczny materiał nadający się do wykańczania zaokrąglonych powierzchni. Każde z powstałych w ścianach "wgłębień" przeznaczone jest na inne urządzenie - wannę, umywalkę oraz wyraźnie odseparowany od nich sedes. Sprzęty te, podobnie jak podwieszany sufit, również mają obłe kształty. Taka konsekwencja w doborze form dodatkowo porządkuje przestrzeń i wywołuje wrażenie niezwykłej spójności wystroju całego wnętrza.

    Więcej o:

Skomentuj:

Komfortowe wnętrze w strefie fal