Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienki z kabiną prysznicową

Tekst: Małgorzata Safuta Stylizacja: Nigela Hope, Dorota Karpińska, Magda Kazimierczuk, Ela Matuszewska, Carmen Perez Zdjęcia: Włodzimierz Echeński, Witold Górka, Karl Jorgenson, Rafał Lipski, Michał Skorupski, Arkadiusz Ścichocki

Prysznic to idealne rozwiązanie w niewielkich łazienkach. Warto je też polecić osobom oszczędnym oraz tym, którym brak czasu na wylegiwanie się w wannie. Kabinę można zaprojektować na wiele sposobów. Pokazujemy kilka interesujących pomysłów.

WNETRZA LAZIENKA
Na podeście. Kabina prysznicowa z typowym brodzikiem została zbudowana na podeście. Od łazienki oddziela ją lekka ścianka z matowego szkła. Ze względu na niewielką przestrzeń przed wejściem do kabiny zamontowano w niej składane drzwi (również ze szkła, ale przezroczystego).
Zanim wybierzesz kabinę...

- Wśród gotowych kabin przeważają modele w dwóch wielkościach: o boku 80 lub 90 cm; mniejsze (70 cm) i większe (100-110 cm) spotyka się rzadko. Kabiny narożne mają zwykle podstawę w kształcie ćwierćkoła, kwadratu lub pięciokąta, a przyścienne - prostokątną albo półokrągłą.

- Ścianki i drzwi kabin produkuje się z hartowanego szkła bądź z tworzywa sztucznego. Szklane są droższe, ale też stabilniejsze i sztywniejsze. Z kolei te z tworzywa się nie tłuką. Mogą być przezroczyste, kolorowe, matowe, z nadrukiem (praktyczne, bo nie widać na nich śladów po wodzie). Wielu producentów zabezpiecza ich powierzchnię specjalną powłoką minimalizującą osadzanie się kamienia. Tafle szkła i tworzywa są osadzane w aluminiowych lub mosiężnych profilach (chromowanych lub lakierowanych) i łączone zawiasami.

- Najpopularniejsze brodziki wykonuje się z akrylu (materiał odporny na uderzenia, lekki, dźwiękochłonny), czasem wzmocnionego mieszanką włókna szklanego i żywicy. Bywają także brodziki ceramiczne i kamienne (droższe od akrylowych).

- Natrysk można również zainstalować we wnęce - naturalnej lub wydzielonej ściankami z luksferów, wodoodpornych płyt gipsowo-kartonowych obłożonych płytkami ceramicznymi itp. Często w takich kabinach zamiast typowego brodzika jest tylko odpływ w odpowiednio wyprofilowanej podłodze.

    Więcej o:

Skomentuj:

Łazienki z kabiną prysznicową