Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bezpieczne wnętrze

Projekt wnętrza: Anna Strzałkowska Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski

Najważniejszą funkcją oświetlenia w kuchni jest stworzenie dobrych i bezpiecznych warunków do przyrządzania posiłków. Przecież to tu codziennie wykonujemy wiele czynności wymagających dużej precyzji i użycia ostrych narzędzi.

WNETRZA KUCHNIA
Jasne światło halogenowych lampek przy okazji efektownie eksponuje motywy roślinne na dekorach wieńczących pas płytek położonych na ścianie nad blatem roboczym.
Fot. Rafa3 Lipski
Właściciele prezentowanego wnętrza właśnie na bezpieczeństwo postawili największy nacisk. W kuchni zastosowali kilka różnych źródeł światła, tworząc optymalne warunki do pracy. Główny blat roboczy oświetlają halogeny zamontowane pod szafkami górnymi oraz w suficie nad nimi, w obudowie instalacji. Dodatkowym źródłem światła w tej części pomieszczenia są lampki w okapie, które można zapalać nie tylko podczas gotowania na płycie gazowej. Kiedy natomiast trzeba równomiernie rozjaśnić całe wnętrze - na przykład podczas sprzątania - gospodarze włączają zainstalowaną na suficie plafonierę.

Nie znajdziemy tutaj ani kinkietów w dekoracyjnych oprawach, ani lampek stojących. Przede wszystkim dlatego, że w tak niewielkim wnętrzu, w którym brakuje miejsca na choćby mały stolik, nie ma potrzeby tworzenia nastroju. Zresztą kuchnia jest tak umeblowana i ozdobiona, że i bez tego wygląda bardzo przytulnie - dobierając wyposażenie oraz materiały wykończeniowe, inspirowano się stylem prowansalskich wnętrz, pełnych domowego ciepła.

    Więcej o:

Skomentuj:

Bezpieczne wnętrze