Aranżacja ponadczasowa

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Aneta Kosiba Zdjęcia: Rafał Lipski, Jacek Ura

Wydaje się, że do tej niewielkiej sypialni, znajdującej się w nowo wybudowanym domu, nowoczesność nie dotarła. Wszystko - nawet przedmioty, które niedawno zeszły z fabrycznej taśmy - pokrywa lekka patyna, dzięki czemu wnętrze wygląda na zamieszkane od lat.

WNETRZA - SYPIALNIA , MEBLE
Sypialnia znajduje się na poddaszu. We wnętrzu, wystylizowanym na wiejskie, panuje sielska, pełna spokoju atmosfera. Ponieważ pomieszczenie nie jest duże, wstawiono tylko niezbędne meble: łóżko, szafki nocne oraz - niewidoczną na tym zdjęciu - sporą komodę.
Fot. Rafa3 Lipski
Ten ponadczasowy klimat, tak bardzo sprzyjający ucieczce od problemów codzienności, uzyskano poprzez umiejętną stylizację. Meble zostały pokryte białą farbą w kremowym odcieniu; niektóre pomalowano tzw. metodą przecierek, co jest niezawodnym sposobem na to, by wyglądały na starsze, niż są w istocie. Aby dopiero co wzniesione ściany nie raziły nowością, jedną z nich wyłożono rozbielonymi sosnowymi deskami - materiałem stosowanym kiedyś powszechnie w wiejskich domach. To pozwoliło przywołać w sypialni atmosferę charakterystyczną dla dziewiętnastowiecznych wnętrz z angielskiej czy amerykańskiej prowincji. A gdy jeszcze w pomieszczeniu pojawiły się pikowane tkaniny, wyplatane kosze i dekoracyjne drobiazgi utrzymane w tym samym stylu, wrażenie przeniesienia się w czasie stało się jeszcze silniejsze. Panujący tu bezpretensjonalny klimat podkreśla również kolorystyka z dominującymi różnymi odcieniami bieli, bladymi pastelami i jasnymi beżami oraz konsekwentnie dobrane ornamenty - bukieciki róż i delikatne paski.

Skomentuj:

Aranżacja ponadczasowa