Projekt łazienki w płytkach

Projekt wnętrza: Barbara Pilarska Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski

Od lat największą popularnością wśród materiałów służących do wykańczania ścian i podłóg w łazienkach cieszą się płytki ceramiczne. Trudno się temu dziwić, bo są trwałe, odporne na działanie wody i detergentów oraz, co bardzo ważne, niezwykle dekoracyjne.

WNETRZA LAZIENKA
Mozaikowa kompozycja, którą ozdobiono ścianę nad i pod lustrem, ożywiła tę błękitną łazienkę. Dwie umywalki wpuszczono w blat szafki z płyty MDF lakierowanej na wysoki połysk.
Fot. Rafa3 Lipski
W dzisiejszych czasach ich różnorodne wzornictwo może przyprawić o zawrót głowy - od wzorów klasycznych po futurystyczne, a nawet do złudzenia przypominających inne materiały, jak drewno, skóra, metal czy tkanina. Wybór płytek, a także idealne dopasowanie ich do siebie, ułatwią nam oferowane przez producentów tzw. serie wzornicze. W ich skład wchodzą kafelki ścienne i podłogowe (na ogół w kilku wymiarach) oraz listwy i dekory. Jeśli korzystamy z tych gotowych propozycji, mamy pewność, że kompozycja złożona z dwóch, trzech, a nawet większej liczby rodzajów płytek będzie spójna. Oczywiście, zawsze możemy sami spróbować zestawić różne płytki, tworząc własny, niepowtarzalny projekt. Właśnie tak zrobiono w prezentowanej łazience. Na większości ścian położono duże prostokątne kafle pokryte błyszczącym jasnoniebieskim szkliwem. Ta przyjazna, dobrze odbierana barwa ma niebagatelny wpływ na miły klimat pomieszczenia. Jednak o jego oryginalności decyduje ściana, przy której zainstalowano umywalki. Z wąziutkich ceramicznych płytek w kilku odcieniach błękitu (od jasnego, niemal białego, po granatowy) ułożono na niej mozaikę - bardzo dekoracyjną, od razu rzucającą się w oczy.

Skomentuj:

Projekt łazienki w płytkach