Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Halibut z rzymską sałatą

Stylizacja: Joanna Szachowska Zdjęcie: Arkadiusz Ścichocki Przepis: Frank Funke Źródło: "Kuchnia" - magazyn dla smakoszy

3 łyżki masła, 1 cytryna przecięta na pół, 2 łyżki poszatkowanej szalotki, 8 dużych, zdrowych liści sałaty rzymskiej, 4 filety halibuta lub innej białej ryby (po 150g.)

10.10.2005 WARSZAWA , SESJA JEDZENIE , SESJA PIEC SKLADNIKOW , HALIBUT Z RZYMSKA SALATA
Fot. Arkadiusz Ścichocki / AG
Rozgrzewamy piekarnik do temp. 220 st. C i wstawiamy do środka naczynie do zapiekania z jedną łyżką masła (powinno się dobrze rozgrzać). Odcinamy po 2 plastry z każdej połówki cytryny i odkładamy, a z reszty wyciskamy sok. Pozostałe 2 łyżki masła mieszamy z 1 łyżką soku z cytryny, szalotką, solą oraz pieprzem. Resztę soku wlewamy do naczynia do zapiekania (aby powstało masło cytrynowe). Sałatę blanszujemy przez minutę w osolonym wrzątku i wkładamy do miski z lodem. Osuszamy liście, usuwając twarde części. Filety posypujemy solą oraz pieprzem i smarujemy masłem z szalotką. Kawałki ryby zawijamy w liście sałaty i układamy w naczyniu na gorącym maśle cytrynowym. Na każdym kawałku kładziemy plasterek cytryny. Naczynie do zapiekania przykrywamy papierem do pieczenia i owijamy folią aluminiową. Obniżamy temp. do 200 st. C i pieczemy przez 10-15 min.

    Więcej o:

Skomentuj:

Halibut z rzymską sałatą