Podwieszane sedesy
Ścianka instalacyjna podwieszanego sedesu to nie tylko niezbędny element konstrukcyjny - atrakcyjnie wykończona stanie się przyciągającą wzrok dekoracją łazienki. Pomysłowo, a przy tym praktycznie można też zagospodarować przestrzeń powyżej.
ESTETYKA I WYGODA
Urządzenia podwieszane (zarówno sedesy, jak i bidety) można montować nie tylko przy ścianie, ale też na środku łazienki, co daje większą swobodę w jej aranżacji. Wnętrze wygląda przy tym bardzo estetycznie, bo i podłączenia, i spłuczka są ukryte w ściance - widać tylko sedes i przycisk. Łatwiej też utrzymać czystość, gdyż dużo wygodniej myje się podłogę niż w przypadku modeli stojących (odpada uciążliwe czyszczenie miejsca styku urządzenia z podłogą). Plusem jest również mniejszy hałas powstający podczas spłukiwania wody i napełniania zbiornika. Nad ścianką instalacyjną powstaje wygodna półka (na wys. 80-120 cm, zależnie od modelu), a wyżej - wnęka, którą warto zabudować np. szafką.
WYŻSZE KOSZTY
Całe urządzenie składa się z trzech elementów - stelażu ze spłuczką, sedesu i przycisku. Każdy jest kupowany osobno, co sprawia, że całość kosztuje więcej niż sedes stojący. Zamontowany stelaż trzeba obudować i wykończyć tak jak resztę ścian.
POWIERZCHNIA ŁAZIENKI
Zanim zdecydujemy się na sedes podwieszany, zmierzmy, ile mamy miejsca. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę nie tylko długość miski sedesowej (najmniejsze mają 46 cm), ale także szerokość stelaża (od 12 cm) i np. grubość płyty gipsowo-kartonowej, którą go obudujemy (razem 15-20 cm).
- Więcej o:
Łazienka mała, ale funkcjonalna
Łazienki w różnych stylach
Nowoczesne aranżacje łazienek
Robaki w domu. 13 insektów, z którymi mieszkasz. Jak się ich pozbyć?
Wnętrze wypełnione roślinami
Czy drzewko szczęścia rzeczywiście grozi nieszczęściem?
Likwidujemy szczelinę między kuchnią a blatem
Mieszkanie na 15 m kw. Mikroskopijna, ale wygodna kawalerka