Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aneks jadalny w pokoju dziennym

Projekt wnętrza: Anna Napieralska Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski

We współczesnych mieszkaniach aneks jadalny najczęściej umieszcza się w pokoju dziennym. Wydaje się to najrozsądniejszym rozwiązaniem - domowa przestrzeń jest wówczas optymalnie wykorzystana i żaden pokój się nie marnuje, jak to bywa z rzadziej używanymi jadalniami urządzonymi w osobnym pomieszczeniu.

WNETRZA JADALNIA MEBLE
Pełen wiosennej świeżości klimat to zasługa jasnej kolorystyki, wiszących na ścianach zielnikowych obrazków, a także kwiatów, które zajmują niemal każde wolne miejsce w tym wnętrzu.
Fot. Rafał Lipski
Miejsce na stół znaleźli w swoim salonie również właściciele prezentowanego wnętrza. Jadalnia nie stanowi jednak jego integralnej części, jako że znajduje się w strefie wydzielonej ze wspólnej przestrzeni murkiem i schodami prowadzącymi na piętro. Odmienność funkcji obydwu części dodatkowo podkreśla kolorystyka. W strefie wypoczynkowej dominują beże i brązy ożywione akcentami żywszych barw, podczas gdy w kącie jadalnym dominuje biel zestawiona z jasną, wiosenną zielenią.

Naczelne miejsce zajmuje tu oczywiście stół. Jest to masywny mebel z lakierowanego na biało litego drewna (tylko blat ma naturalny kolor). Stojące przy nim krzesła zostały idealnie dopasowane zarówno pod względem stylu, jak i barwy. Resztę wyposażenia stanowi komoda-bieliźniarka, konsolka na ażurowych metalowych nogach oraz wisząca nad nią szafka pomalowana na odcień bladej zieleni, z haczykami zamiast półek. Wyeksponowano w niej oryginalną kolekcję kłódek, które gospodarze zbierają od lat.

    Więcej o:

Skomentuj:

Aneks jadalny w pokoju dziennym