Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżacja wśród skał

Projekt wnętrza: Elżbieta Góra Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Jakub Certowicz, Rafał Lipski

Dobrym sposobem na stworzenie w łazience idealnych warunków do wypoczynku jest wykreowanie nastroju przywodzącego na myśl miłe wspomnienia, na przykład z udanych wakacji spędzonych w ciekawym zakątku świata. Nie chodzi oczywiście o wierne odtworzenie zapamiętanego krajobrazu, tylko o skojarzenia, nawet dość odległe - wywołać je mogą odpowiednio dobrane materiały, barwy, dekoracyjne dodatki.

WNETRZA LAZIENKA
Spore okno, lustro, w którym odbija się wnętrze, oraz jednakowa okładzina na podłodze i na fragmentach ścian wywołują złudzenie większej przestrzeni.
Fot. Rafał Lipski
Właśnie tym tropem poszli właściciele prezentowanego wnętrza. Do wykończenia podłogi i ścian użyli dużych płytek gresu w grafitowym kolorze, imitujących barwę i strukturę granitowych skał, jakie widuje się między innymi na wybrzeżach w krajach południowoeuropejskich. Taką płytkę nakleili nawet na siedzisko taboretu z oksydowanej stali stojącego przy toaletce zrobionej z tego samego materiału oraz szkła. Ten prosty zabieg pozwolił nie tylko ujednolicić wystrój wnętrza, ale też wtopić meble w tło, dzięki czemu mniej je widać, co w niewielkim pomieszczeniu zawsze przynosi dobry efekt.

Innym elementem wystroju przywołującym wakacyjne wspomnienia jest tapeta z fotograficznym nadrukiem, którą wyklejono drzwi prowadzące z łazienki do sąsiadującej z nią sypialni. Do wykonania tej dekoracji użyto zdjęcia zrobionego przez właścicielkę w Grecji. Aranżując wnętrze, nie zapomniano o jego funkcjonalności. Są tutaj wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne; dobrano je i rozmieszczono tak, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń i nie zagracić pomieszczenia. W myśl tej zasady wanna została zastąpiona kabiną prysznicową, a tradycyjna umywalka - praktycznym modelem narożnym.

    Więcej o:

Skomentuj:

Aranżacja wśród skał