Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia pokojowo nastawiona

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Nigela Hope, Dorota Karpińska, Aneta Kosiba, Agnieszka Osak-Rejmer Zdjęcia: Karl Jorgenson, Rafał Lipski, Sylwester Rejmer, Łukasz Zandecki

Połączenie kuchni z pokojem pozwala uzyskać całkiem sporą przestrzeń dzienną nawet w niewielkiej kawalerce.

KUCHNIA WNETRZA MEBLE
Piękne drewno, meble przypominające szafki i regały ustawiane w salonie, parkiet na podłodze - taka kuchnia niemal stapia się z pokojem dziennym, z którym została połączona.
Fot. Karl Jorgenson
Nic dziwnego, że coraz częściej korzystamy z takiego rozwiązania. Rezygnacja z tradycyjnego podziału wnętrza mieszkalnego pociągnęła za sobą również radykalną zmianę podejścia do projektowania mebli kuchennych i materiałów stosowanych do ich produkcji. Teraz często wykonuje się je np. z płyt fornirowanych rzadkimi i kosztownymi gatunkami drewna, dotąd zarezerwowanych wyłącznie dla sprzętów pokojowych.

Na taki materiał zdecydowali się właściciele tej kuchni, a właściwie aneksu w pokoju dziennym. Wybrali drewno zebrano o charakterystycznym rysunku słojów układających się w wyraźne brązowo- beżowe pasy, które skontrastowali z gładkimi płaszczyznami mlecznego szkła. W tej części pomieszczenia powtarzają się barwy dominujące w strefie wypoczynkowej, dzięki czemu wystrój całego wnętrza stał się jednolity i harmonijny. Zabudowa kuchenna odbiega od tradycyjnych wzorców nie tylko materiałem, z jakiego jest zrobiona, ale też kształtem. Zamiast szafek są szafy, modułowy regał oraz półwysep i połączony z nim stół. Gdyby nie sprzęt AGD, można by się tu poczuć jak w salonie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia pokojowo nastawiona