Wcześnie kwitnące

Anna Skórkowska, architekt krajobrazu

Mam niewielki taras i z niecierpliwością czekam, kiedy będę mogła ozdobić go wiosennymi kwiatami. Czy są jakieś kwitnące rośliny, które nadają się do posadzenia już w kwietniu?

Bratki ogrodowe i stokrotki trwałe można wysadzać do skrzynek nawet na początku kwietnia. Bratki kwitną już od marca, a stokrotki - od kwietnia; w ciągu całego okresu wegetacji dobrze znoszą przesadzanie. Najlepiej rosną w żyznej ziemi ogrodowej lub w specjalnym podłożu dla roślin balkonowych. Należy je obficie podlewać i co dwa tygodnie zasilać nawozem. Rośliny te dobrze się czują w miejscach słonecznych. Jeśli zauważymy, że nowe kwiaty są coraz drobniejsze bądź na listkach pojawi się biały nalot (to ślady grzyba mączniaka), w lipcu lub sierpniu trzeba je będzie wykopać.

Do balkonowych pojemników możemy wybrać:

- bratki ogrodowe z kwiatami o średnicy 6-8 cm lub wielkokwiatowe (średnica 10-12 cm), jednobarwne i wielobarwne, z tzw. oczkiem lub z obwódką; kwiaty w takim samym kolorze najlepiej posadzić bardzo gęsto, a różnorodnie ubarwione - co 10 cm;

- stokrotki trwałe z pełnymi kwiatami albo z żółtym środkiem, o kwiatach dużych (średnica 4-6 cm) lub drobniejszych (średnica 2-4 cm); sadzimy je co 10-15 cm.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wcześnie kwitnące