Wnętrze pełne książek

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Carmen Perez Zdjęcia: Robby Cyron, Hanna Długosz, Rafał Lipski Projekt wnętrza: Naviga

Zapracowani i zabiegani, coraz częściej szukamy w domu spokojnego azylu, urządzamy go więc tak, by zapewnić sobie jak najlepsze warunki do wypoczynku.

POKOJ WNETRZA MEBLE BIBLIOTEKA KSIAZKI WNęTRZA, MEBLE, KSIążKI, aranżacje, salon, biblioteka, gabinet
Salon. Dużo wolnej przestrzeni, dobra akustyka, ogromna biblioteka, swobodnie rozstawione meble - wszystko w tym pomieszczeniu służy relaksowi przy lekturze i muzyce.
Fot. Rafał Lipski
Dla wielu z nas idealnym miejscem do relaksu jest aneks z dużym telewizorem, przepastną kanapą i fotelami, inni natomiast najlepiej się czują w towarzystwie przy biesiadnym stole. Sa też tacy, którzy nie wyobrażają sobie spędzania wolnego czasu bez dobrej książki i muzyki. Do tej ostatniej grupy należą gospodarze prezentowanego wnętrza. Jest to bardzo przestronne pomieszczenie o nietypowym kształcie - ze ścianą biegnącą po łuku. Właśnie przy niej usytuowano domową bibliotekę. Zabudowa, wykonana na zamówienie, została idealnie dopasowana do krzywizny muru. Oprócz standardowych półek na książki zaprojektowano w niej wysuwane niskie półeczki na płyty CD (płytoteka właścicieli jest bowiem równie bogata jak księgozbiór).

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięInnych mebli nie ma tutaj zbyt wiele, dzięki czemu zostało mnóstwo wolnej przestrzeni. Z boku, w pobliżu jednego z okien, stoi biurko - od czasu do czasu pokój służy bowiem również do pracy; w centrum znajduje się kilka foteli, okolicznościowe stoliki i lampy. Sprzęty te maja lekką konstrukcję z metalowych rurek, tak że bez trudu można je przestawiać z miejsca na miejsce, zależnie od potrzeb.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Wnętrze z wnękami

Salon bibliofila

Aranżacja z biblioteką

Skomentuj:

Wnętrze pełne książek