Projekt wnętrza: salon z sypialnią

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizajca: Dorota Karpińska, Anna Kępińska Zdjęcia: Rafał Lipski, Sławomir Frąckowiak

Aneksy sypialne to rozwiązanie typowe w mieszkaniach jednopokojowych, w których trzeba szczególnie starannie zaprojektować i zagospodarować przestrzeń, wyraźnie oddzielając wszystkie funkcje wnętrza. Tylko wtedy będzie można mówić o jego wygodzie i estetyce.

WNETRZA SYPIALNIA SCIANKA GIPSOWO - KARTONOWA DZIELAJACA SYPIALNIE OD CZESCI WYPOCZYNKOWEJ , TELEWIZOR
Wnętrze. Ścianka z płyty gipsowo-kartonowej zasłania sypialnię od strony kąta wypoczynkowego. Przy niej stoi szafka z szufladami i z przeszklonymi drzwiczkami.
Fot. Rafał Lipski
Tak właśnie jest w tym mieszkaniu. Pokój (na szczęście spory) służący zarówno do spania, jak i do dziennego wypoczynku został podzielony na niekolidujące ze sobą strefy. I tak w kącie wypoczynkowym pomieszczenia znajduje się wszystko to, co potrzebne do relaksu, przyjmowania gości i do pracy, czyli wygodna kanapa, stolik kawowy połączony z minibiurkiem, krzesło oraz szafka z telewizorem. Umieszczono ją przy ściance stanowiącej granice pomiędzy częścią dzienną a SYPIALNĄ wnętrza.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięZa tą niewysoką, ale dość szeroką przegrodą ukryto duże łóżko, szafkę nocną, komodę-bieliźniarkę oraz toaletkę z lustrem. Jak widać, pomieszczenie zostało umeblowane bardzo funkcjonalnie. To zresztą nie jedyna jego zaleta, bo zadbano także o ciekawą aranżację wnętrza. O jego atrakcyjności decydują przede wszystkim oryginalne dodatki DEKORACYJNE, jak na przykład nie używane już do grania skrzypce, które wykorzystano jako ozdobę ściany, oraz kolorystyka - rzadko stosowane, zwłaszcza na dużych płaszczyznach, zestawienie ciemnego brązu z błękitem w turkusowym odcieniu.

Zobacz także:

Funkcjonalna kawalerka

Sypialnia w tkaninach

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Skomentuj:

Projekt wnętrza: salon z sypialnią