Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

35 m kw. dla 1 osoby Kąt do pracy w kawalerce

Red.

W moim mieszkaniu jest tylko jeden pokój, a w nim - aneks kuchenny. Zastanawiam się, gdzie urządzić kameralny kąt do pracy. Potrzebne jest mi również wygodne miejsce do spania - gdzie najlepiej ustawić rozkładaną kanapę? Proszę też o propozycje usytuowania kabiny prysznicowej w łazience i szafy w przedpokoju. Anna z Gdańska

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

W tym niewielkim gabinecie mieści się wszystko, co jest potrzebne podczas pracy - jest tu długi blat w kształcie litery L, krzesło oraz półki na książki. Przesuwane drzwi to dobre rozwiązanie w tak małym wnętrzu - nie utrudniają poruszania się. Aneks kuchenny znajduje się naprzeciw kąta do pracy, w sąsiedztwie łazienki (tutaj są usytuowane piony wodno-kanalizacyjne). Kuchenny ciąg został zaplanowany wzdłuż dwóch ścian. Na jego początku, od strony wejścia z przedpokoju, stoi lodówka. Od strony pokoju umownie zamyka go podwyższony blat pełniący funkcję stołu. W głębi mieszkania stoi wygodna rozkładana kanapa (miejsce do spania) oraz niewielki stolik. Ścianę za kanapą można zabudować półkami. Przy przeciwległej ścianie proponuję umieścić szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny. Łazienka została nieco zmniejszona - dzięki przesunięciu jej ściany w przedpokoju oprócz szafy zmieści się np. szafka na buty albo wieszak. W łazience jest narożna kabina prysznicowa (90 x 90 cm), umywalka (szer. 60 cm), podwieszany sedes, a we wnęce zamykanej drzwiczkami - płytka pralka (48 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Miejsce do pracy - narożny blat - umieściłem pomiędzy aneksem kuchennym a szafkami na sprzęt radiowo-telewizyjny. Nad blatem proponuję zamontować półki na niezbędne do pracy materiały.

Kąt wypoczynkowy z rozkładaną kanapą i fotelem usytuowałem po drugiej stronie pokoju. Po bokach kanapy można ustawić dwie niewielkie komody. Przy tej samej ścianie zmieszczą się też regały na książki. Aneks kuchenny warto oddzielić od miejsca do pracy lekką ścianką z płyt gipsowo-kartonowych. Zaczynający się od lodówki ciąg roboczy ma kształt litery L. Jego przedłużenie stanowi zaokrąglony blat służący jako wygodny stół. W łazience jest narożna kabina prysznicowa (90 x 90 cm), umywalka nablatowa, podwieszany sedes oraz płytka pralka (40 x 60 cm) ustawiona we wnęce zamykanej składanymi drzwiami.    Więcej o:

Skomentuj:

35 m kw. dla 1 osoby Kąt do pracy w kawalerce