Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

66,5 m kw. dla 2 osób: dużo miejsca do przechowywania

Red.

Jesteśmy dwuosobową rodziną. Nasze nowe mieszkanie ma trzy pokoje. Gdzie wygospodarować miejsce na garderobę, szafy i pomieszczenie gospodarcze przy kuchni? Jeden z pokoi chcielibyśmy przeznaczyć na gabinet, a w pozostałych urządzić wygodny pokój dzienny i sypialnię. W dziennym oprócz kąta wypoczynkowego marzy nam się duży stół. Nie chcemy przenosić kuchni ani jej otwierać. Wiesia i Marek z Krakowa

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

Garderoba jest zamykana suwanymi drzwiami. Wchodzi się do niej z SYPIALNI, w której - mimo że jest sporo mniejsza niż na planie wyjściowym - swobodnie mieści się duże łóżko z szafkami nocnymi po bokach. Kształt i wielkość kuchni nie uległy zmianie. W usytuowanym przy niej schowku proponuję umieścić pojemne szafki i ewentualnie lodówkę. Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L; przy wolnej ścianie stoi niewielki stolik śniadaniowy. Duży stół, zgodnie z Państwa życzeniem, znajduje się w POKOJU DZIENNYM. W tym pomieszczeniu zaplanowałam też kąt wypoczynkowy z narożną kanapą i stolikiem, a wzdłuż przeciwległej ściany - regały na książki oraz komodę na sprzęt radiowo-telewizyjny. W gabinecie oprócz biurka i szafy warto ustawić niewielką rozkładaną kanapę. Również łazienka pozostała w niezmienionym kształcie. Jest na tyle duża, że bez problemu można w niej zainstalować dużą prostokątną wannę (180 x 85 cm) oraz umywalkę (szer. 60 cm), sedes i standardową pralkę (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Katarzyna Jekiełek

Takie rozwiązanie wiąże się z przesunięciem niektórych ścian działowych. Na proponowanych zmianach zyskuje kuchnia, łazienka i pokój dzienny - te pomieszczenia są większe niż na planie wyjściowym. Do mniejszej garderoby wchodzi się z gabinetu, w którym zaplanowałam długi blat do pracy, liczne regały i niewielką kanapę (może być rozkładana). W schowku, dostępnym z PRZEDPOKOJU, oprócz szafek mieści się standardowa pralka (60 x 60 cm). Druga garderoba ma dwa wejścia: z sypialni i z łazienki. W obu warto zamontować suwane drzwi (nie zabierają miejsca). W sypialni ustawiłam dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami. Pokój dzienny wyraźnie dzieli się na dwie strefy - wypoczynkową (z kanapą, stolikiem i regałami) oraz jadalną (z dużym stołem). KUCHNIA jest urządzona podobnie jak w pierwszej wersji. W łazience proponuję zainstalować dużą prostokątną wannę (180 x 85 cm), umywalkę (szer. 60 cm) oraz podwieszany sedes - jego ścianka instalacyjna ukryta jest w poprowadzonej aż do sufitu zabudowie, która pełni funkcję parawanu. We wnęce przy drzwiach jest kabina prysznicowa (80 x 80 cm).

Skomentuj:

66,5 m kw. dla 2 osób: dużo miejsca do przechowywania