Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

84 m kw. dla 4 osób Domowa strefa biur(k)owa

Red.

Jesteśmy małżeństwem z dwójką dzieci. Ponieważ często pracujemy w domu, potrzebny jest nam cichy kąt na biurko i podręczny regał. Myślimy o zaaranżowaniu takiego miejsca w przedpokoju - czy to dobry pomysł? Chcielibyśmy połączyć kuchnię z pokojem dziennym. Zależy nam również na wielu pojemnych szafach - Prosimy o podpowiedź, gdzie najlepiej je zbudować. Barbara i Mariusz z Krakowa

84 m kw. czteropokojowe dla 4 osób
84 m kw. czteropokojowe dla 4 osób
Rozwiązanie 1

Krzysztof Radzanowski

Zasadniczy układ mieszkania pozostał bez zmian. W otwartej na pokój kuchni proponuję zabudować szafkami wszystkie trzy ściany (ciąg roboczy w kształcie litery U). Zasięg aneksu optycznie wyznaczają płytki ceramiczne położone na podłodze; w pobliżu usytuowałem stół dla czterech osób. Przestronna i wygodna część wypoczynkowa znajduje się w głębi pokoju dziennego. Po lewej stronie od wejścia stoi kanapa, fotel i stolik, a na wprost nich - szafki na sprzęt radiowo-telewizyjny. Mimo zmniejszenia przedpokoju nadal jest w nim miejsce na dużą szafę. We wnęce w dawnym wejściu do kuchni proponuję zrobić szafkę na buty. Powierzchnia pokoi przeznaczonych dla dzieci nie uległa zmianie. W powiększonym w.c. zaplanowałem podwieszany sedes, umywalkę (szer. 45 cm) oraz standardową pralkę (60 x 60 cm), a w łazience - wannę ze ściętym narożnikiem (140 x 70 cm), niewielką półokrągłą kabinę prysznicową (80 x 80 cm), podwieszany sedes oraz wbudowaną w blat umywalkę (szer. 60 cm).

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

W zmniejszonej sypialni bez trudu mieści się duże łóżko dostępne z obu stron, dwie szafki nocne oraz dwie pojemne szafy wnękowe. Kuchnię, zgodnie z państwa sugestią, połączyłam z pokojem dziennym. Zabudowa ma kształt litery L. Na granicy pomieszczeń ustawiłam okrągły stół dla sześciu osób. Kącik wypoczynkowy znajduje się w głębi pomieszczenia. Jego wyposażenie stanowi narożna kanapa, fotel i stolik; naprzeciwko stoi regał. Szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny umieściłam we wnęce wygospodarowanej z przestrzeni gabinetu. Wejście do większego pokoju dziecięcego zostało przeniesione na sąsiednią ścianę - było to możliwe dopiero po zmniejszeniu sypialni. Ta zmiana pozwoliła z kolei powiększyć łazienkę kosztem dosyć sporego przedpokoju. Mieści się w niej pralka (60 x 60 cm), pół- okrągła kabina (80 x 80 cm), prostokątna wanna (150 x 70 cm), podwieszany sedes i umywalka (szer. 60 cm). Kosztem przedpokoju została również powiększona oddzielna toaleta. Jest w niej podwieszany sedes oraz mała umywalka (szer. 45 cm). Zmniejszyłam pokój, w którym urządziłam sypialnię rodziców. Na granicy tego pomieszczenia i przedpokoju ulokowałam kącik do pracy. Mieści się w nim biurko, a nad nim - wiszące półki. Ten minigabinet można oddzielić od przedpokoju przesuwanymi drzwiami.

Skomentuj:

84 m kw. dla 4 osób Domowa strefa biur(k)owa