Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

35,2 m kw. dla 2 osób: zaciszne miejsce do spania i do pracy

Red.

W naszym małym mieszkanku są dwa pokoje. W większym chcemy urządzić część dzienną, w mniejszym - sypialnię, koniecznie z kącikiem do pracy (na osobny gabinet nie ma, niestety, miejsca). Kuchnia została zaplanowana jako otwarty aneks - i tak chcemy ją zostawić. Zależy nam na pojemnych szafach, bo o garderobie nie mamy chyba co marzyć... W łazience zamiast wanny wolimy zainstalować kabinę prysznicową. Katarzyna i Adam z Poznania

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Kąt do pracy w SYPIALNI wyposażyłam w spore biurko i dwa regały (mogą sięgać aż do sufitu). Warto rozważyć zastąpienie tradycyjnego łóżka wygodną rozkładaną kanapą - przy proponowanym usytuowaniu mebli w tym pokoju mebel ten ułatwi dostęp do okna. Z przedpokoju do POKOJU DZIENNEGO wiedzie otwarte przejście - dzięki skośnemu narożnikowi sypialni jest ono na tyle szerokie, że bez problemu mieści się przy nim kącik jadalny z kwadratowym stołem.

Zabudowa w aneksie kuchennym ma kształt litery L. Na początku ciągu roboczego znajduje się lodówka, którą od strony kąta wypoczynkowego osłania wąska ścianka. Między zlewozmywakiem a kuchenką zaplanowałam długi odcinek blatu do pracy. W aneksie wypoczynkowym stoi kanapa i stolik kawowy. Naprzeciwko, przy ścianie sypialni, umieściłam ciąg szafek przeznaczonych między innymi na sprzęt radiowo-telewizyjny. Oczywiście, meble te można zastąpić regałami albo estetyczną nowoczesną meblościanką. W ŁAZIENCE kabinę prysznicową zaplanowałam we wnęce przy pionach wodno-kanalizacyjnych - wystarczy postawić fragment ścianki i zainstalować brodzik (100 x 80 cm). Jest tu również umywalka (szer. 55 cm), podwieszany sedes i płytka pralka (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Strefa dzienna składa się z części wypoczynkowej (z narożną kanapą, stolikiem, szafkami na sprzęt RTV we wnęce) i aneksu KUCHENNEGO (z zabudową w kształcie litery L). Między nimi znajduje się kąt jadalny z okrągłym stołem. W łazience proponuję zainstalować kabinę prysznicową (80 x 80 cm), umywalkę (szer. 50 cm), podwieszany sedes oraz otwieraną od góry płytką pralkę (40 x 60 cm). Pomieszczenie jest zamykane przesuwanymi drzwiami.
    Więcej o:

Skomentuj:

35,2 m kw. dla 2 osób: zaciszne miejsce do spania i do pracy